czwartek, 31 maja 2018

Czarny turmalin
Czarny turmalin – ochrona energetyczna

W astrologii:
Kamień dla osób spod znaku Koziorożca
Czarny turmalin to kamień ochrony. 
To kamień, który pomaga nam usuwać, oczyszczać i przetwarzać negatywne energie które są w nas i wokół nas. Możemy go używać jako stabilizatora naszych energii (równoważy czakry, czyli nasze centra energetyczne) a także jako energetyczną tarczę ochronną wokół nas.
Tradycyjnie znane są jego właściwości ochronne przed tzw. „złym okiem”, przed zazdrością, szkodliwymi myślami i intencjami innych osób a także innymi rodzajami negatywnych wpływów i energii.
Czarny turmalin – ochrona zewnętrzna i wewnętrzna
Czarny turmalin jest więc dla nas ochroną zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną. Łagodzi wpływ okoliczności zewnętrznych, innych osób i ich myśli, ale także oczyszcza nasze własne myśli i własne „negatywne” tendencje.
Na przykład turmalin pomaga zneutralizować i przekroczyć nasze wewnętrzne bloki i przeszkody takie jak: obawy i strachy, złość, zawiść, poczucie gorszości, pretensje czy żal.
Czarny turmalin – działanie ochronne na poziomie energetycznym
Na poziomie energetycznym czarny turmalin chroni przed negatywnym wpływem energii innych osób. Chroni przed „wampirami energetycznymi”, przed osobami które źle o nas myślą czy chcą nas wykorzystać w jakiś sposób. Tworzy wokół nas tarczę ochronną dzięki której jesteśmy odporni na te negatywne zewnętrzne wpływy.
Czarny turmalin może dobrze służyć uzdrowicielom i osobom, które pracują w warunkach i miejscach gdzie niskie lub ograniczające energie są szczególnie często spotykane.
W trakcie medytacji czarny turmalin pomoże chronić twoje pole energetyczne i niweluje wszelkie nierównowagi.
Gdy go nosimy w kieszeni czy torebce lub dużo przebywamy w jego pobliżu, kamień ten oczyszcza nas energetycznie oraz równoważy i harmonizuje naszą energię.
Mówi się, że czarny turmalin chroni przed wpływem promieniowania elektromagnetycznego tworzonego przez telefony komórkowe, komputery czy inny sprzęt elektroniczny. Jest to więc bardzo przydatny kamień w czasach gdy jesteśmy otoczeni przez różnego rodzaju sprzęty i promieniowania, które nie są znane i zbadane, a które mogą mieć zły wpływ na nasze zdrowie i funkcjonowanie.

Turmalin pomaga w ugruntowaniu się i w uporządkowaniu myśli – wpływ na poziom emocjonalny i mentalny
Ale czarny turmalin to nie tylko kamień ochronny. Dzięki czarnemu kolorowi jest doskonałym kamieniem ugruntowującym. Dzięki temu pozwala nam osiągnąć jasność i klarowność myśli, ugruntować i wyrównać naszą energię, kontrolować jej przepływ i w ogóle skupić się na sobie. Jeśli nasza uwaga i nasze myśli są rozbiegane i rozproszone, czarny turmalin je uporządkuje.
Czarny turmalin pomaga więc uporządkować myśli, wprowadza w bardziej zrelaksowany, zrównoważony nastrój, przetwarza myśli negatywne w lżejsze, z wyższą wibracją.

Największy dar, który czarny turmalin ma dla nas w obecnych czasach: wyjście z ograniczeń i otwarcie na świat
W pracy ezoterycznej, w medytacji czy uleczaniu, kamień ten pozwala na wyjście z trudnych, bolesnych lub ograniczających sytuacji i wspomnień oraz na skupieniu uwagi i świadomości na naszych marzeniach i na wspierających myślach.
Czarny turmalin pozwala nam na wyjście z ograniczeń, otwiera nas na świat i pozwala na świadome korzystanie z pola wszelkich możliwości. I to według mnie jest największy dar, który ten kamień ma dla nas w obecnych czasach.
Dzięki swoim właściwościom ugruntowującym (harmonizacja na poziomie pierwszej czakry) oraz właściwości harmonizacji lewej i prawej półkuli mózgowej, turmalin pomaga nam wykrystalizować nasze cele a następnie skupić się na nich.

2 komentarze:

  1. Świetny blog, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć lub podszkolić :) W wolnej chwili możesz wpaść do mnie :D

    OdpowiedzUsuń

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...