czwartek, 24 maja 2018

Pełnia Księżyca w 2018 rokuTabela pełni Księżyca w 2018 roku pokazuje dokładną datę oraz czas każdej pełni 2018 roku, jak i znaki astrologiczne, na które ten fenomenom ma największe oddziaływanie.

Z tej tabeli każda osoba łatwo może wyciągnąć następujące wnioski: kiedy najbardziej dbać o swoje zdrowie, najlepszy czas na przyjmowanie medycznych suplementów jak i również kiedy unikać medycznej interwencji lub procedur. 
Podczas trwania pełni Księżyca i paru dni je poprzedzających, ważnym jest dokładne śledzenie wyżej wymienionych. W tym okresie czasu, zalecane jest zmniejszenie jakichkolwiek medycznych suplementów. Nie ryzykuj swojego zdrowia, jest ono bardzo cenne.
29.5. 2018  16:20Strzelec  44 '
28.6. 2018  06:54Koziorożec  07 '
27.7. 2018  22:22Wodnik  23 '
26.8. 2018  13:58Ryby  45 '
25.9. 2018  04:54Baran  17 '
24.10. 2018  18:47Byk  02 '
23.11. 2018  06:41Bliźnięta  06 '
22.12. 2018  18:50Rak  38 '
21.1. 2019  06:17Lew  38 '
19.2. 2019  16:53Panna  51 '
21.3. 2019  02:43Waga  51 '
19.4. 2019  13:12Waga > Skorpion
18.5. 2019  23:11Skorpion  29°08 '
Księżyc, będący jedynym naturalnym satelitą ziemskim, ma istotne znaczenie w astrologii. Aż do dnia dzisiejszego jego pochodzenie jest niepewne, jakkolwiek jest wiele teorii naukowych jeśli chodzi o ten temat. Jednym z nich jest Hipoteza Akrecji, która sugeruje że zarówno Księżyc jak i Ziemia zostały stworzone równocześnie, inna hipoteza sugeruje, że Księżyc został wydarty z powierzchni Ziemi pozostawiając za sobą dno oceanu. Najbardziej prawdopodobną i zarówno najbardziej akceptowaną jest hipoteza zwana Teorią Wielkiego Zderzenia, według której Księżyc pochodzi z wyrzuconych materiałów, które powstały podczas kolizji z żarzącą planetą Ziemią, która była w trakcie procesu formowania się miliony lat temu.
W porównaniu z Ziemią, księżycowe pole magnetyczne jest znacznie słabsze. Atmosfera jest także niesamowicie cienka, a siła grawitacji jest bardzo niska. Księżyc jest oddalony 380 000 km od nas. Jednak, pomimo wszystko, ma bardzo znaczący wpływ na różne naturalne procesy, jak również na samo życie. Mając na myśli, że jest to znaczący czynnik w wielu naturalnych zjawiskach, takich jak siła przypływów, a nawet naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. W pewnych fazach Księżyca jest lepiej unikać jakichkolwiek ingerencji medycznych takich jak operacje czy zabiegi chirurgiczne. Sugeruje się również, aby nie przyjmować żadnych substancji psychotropowych. Konsekwencje mogą potencjalnie być przesądzone i nieprzyjemne.
Księżyc obraca sie synchronicznie w stosunku do Ziemi, to dlatego widzimy tylko jedną stronę - tą właśnie, która zwrócona jest w naszym kierunku. Strona niewidoczna jest często nazywana „ciemną stroną”. Powód dla którego tak jest, że przez długi czas ta druga strona pozostawała nieznana i nieodkryta, a jak na ironię w rzeczywistości otrzymuje ona znacznie więcej światła słonecznego.
Fazy
Na początku naszej ery, zmiana faz księżycowych były zagadką dla ludzkości. Aż do czasów Tytusa Lukrecjusza, który wyjaśnił, że powierzchnia księżyca jest ciemna i tylko pojawia się świecąca kiedy odbija światło słoneczne. W rzeczywistości możemy obserwować różne fazy Księżyca ponieważ podczas księżycowego orbitowania dookoła Ziemi, kąt nachylenia pomiędzy Księżycem, Ziemią i Słońcem nieustannie się zmienia. Dlatego podczas różnych etapów na swojej orbicie ukazuje różne części swojej powierzchni podświetlonej w danym momencie. Orbitalny czas Księżyca dookoła Ziemi nazywa się miesiącem synodycznym i wynosi około 29,53 dni.
Pełnia Księżyca w 2018 roku
Pełnia Księżyca jest jedyną taką pozycją Księżyca kiedy jego cała powierzchnia jest oświetlona i dlatego może być widziana. Z punktu widzenia astronomicznego – ta konstelacja ma znaczny wpływ na różne zjawiska naturalne. Najbardziej znanym z nich jest zjawisko przypływów, kiedy to siła przypływów wzmaga się. Pełnia Księżyca ma także negatywny wpływ na organizm człowieka. Przyczynia się do chorób, wpływa na gojenie się ran, które w tym czasie jest znacznie wolniejsze i które mogą nawet być bardziej zainfekowane. W tym czasie jest to wysoce zalecane, aby unikać operacji albo innych medycznych zabiegów- wliczając w to wizytę u dentysty. Natomiast, ten czas jest bardzo korzystny dla homeopatii kwantowej. Ta faza Księżyca stymuluje proces kontemplacji i uświadomienia sobie swoich problemów i dlatego pomaga niektórym osobom odkryć a w szczególności skorygować i poprawić swoje negatywne wzorce zachowania. 
 
Wykres pełni księżyca w 2018 roku
Pokazuje dokładną datę i czas każdej pełni Księżyca w roku 2018, a także astrologiczne znaki zodiaku, które są najbardziej pod wpływem tego zjawiska.
Z tego wykresu każdy może łatwo wywnioskować co następuje: kiedy zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie, kiedy jest najlepszy czas aby brać suplementy diety, a także kiedy powinniśmy unikać jakiejkolwiek interwencji czy procedur medycznych. Ważne jest, aby podążać za tymi wytycznymi dokładnie, w czasie trwania pełni Księżyca, ale również na kilka dni wcześniej. W tym czasie zaleca się zmniejszyć ilość przyjmowanych suplementów medycznych. Nie igraj ze swoim zdrowiem, bo jest bardzo cenne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...