czwartek, 31 maja 2018

Sabat Litha-objaśnienieSabat Litha
Sabat LithaNajkrótsza noc w roku z 21 na 22 czerwca (półkula Północna), czas przesilenia letniego to magiczne święto: Sabat Litha. 
LITHA-Przesilenie letnie 

Odchodzimy w najkrótszą noc roku -noc przesilenia letniego .
Czyli wigilia św. Jana
Przesilenia są ważnymi i rytualnymi dniami, które zostały zaprojektowane, aby świętować zmianę pór roku i nową energię.
To idealna chwil na aktywność  i ruszanie na przód .Wykorzystaj to światło aby pomogło ci dostroić się do tego ,które nosisz w swoim wnętrzu.


To czas , gdy świętujemy zwycięstwo światła nad ciemnością oraz początek lata 
Przesilenie letnie obchodzi najdłuższy dzień w roku, dzień, w którym uważa się, że ma największą energię, dobrobyt, witalność i siłę.
W czasach pogańskich przesilenie letnie było nazywane Lithą, a rytuały były prowadzone dla uczczenia bogów Słońca, Boskiego Światła i żywiołu ognia.
Ludzie radowaliby się i pobudzali się w ciepłym świetle słońca, wierząc, że ponieważ Słońce było najsilniejsze tego dnia, tak też był Bóg.
Wibrujące przesilenie letnie to czas, kiedy energia Yang jest wysoka, a także czakra splotu korzeniowego, krzyżowego i słonecznego.
Obecnie istnieje wiele sposobów, w jakie możesz oddać hołd słońcu, w tym spędzać czas na świeżym powietrzu, wnosić naturę do domu poprzez stworzenie  bajkowego ogrodu, witać się z jogą, prowadzić rozmowy z czakrą lub zapalać świecę.

Stworzenie ochronnego amuletu na nadchodzący rok, naładowanego energią przesilenia, to także świetny sposób na uchwycenie energii i witalności Słońca.

Sabat Litha 2018(film)


To jest najlepszy moment na odprawianie rytuałów na powodzenie w życiu miłosnym czy też praktyki magiczne związane z oczyszczeniem, uzdrawianiem i pomyślnością.

Świętowanie tego dnia i tej nocy zapewnia również obfitość planów i pomyślności zbiorów.


Dawniej celebrowania Lithe przy ogniskach, a jednym z popularniejszych tradycji było rzucanie wianków na wodę i szukanie kwiatu paproci .
Przesilenie letnie jest skupione na Słońcu, możesz wykonać swój rytuał w południe i włączyć do niego reprezentacje Słońca, takie jak: kolor żółty, tarcze słoneczne, koła, kwiaty związane ze Słońcem. 
Możesz również wykonać swój rytuał o świcie i uczcić wschodzące Słońce. 
To też odpowiedni czas, by wyrazić wdzięczność słonecznym bóstwom:
Nordyckiej bogini Frigg, Japońskiej Amaterasu, Egipskiej Bast, Sechmet czy Hathor, Greckiej Eos, Atenie, Afrodycie, Artemidzie, Hestii czy Herze, Celtyckiej Brigit czy Eponie, Rzymskiej Junonie czy Weście. 

Wśród bogów będzie to słowiański bóg Kupała (tak, Kupała nie był kobietą! ;) hinduski bóg Agni, egipski Ra, grecki Zeus i Apollo, rzymski Jowisz i Sol, nordycki Odyn lub Thor.
Najlepiej, by rytuał odbył się na zewnątrz, ale jeśli nie masz takiej możliwości i wykonujesz go w pomieszczeniu, znajdź do tego jakieś słoneczne miejsce. 
Do tego stałą tradycją podczas obchodów przesilenia letniego jest ognisko.
Jeśli masz rozpalone ognisko, możesz wrzucić w jego płomienie ofiary złożone z ziół, modlitwy i afirmacje zapisane na skrawkach papieru lub po prostu tańczyć wokół ognia. Jeżeli nie masz możliwości rozpalenia ogniska,użyj w swoim rytuale świec jako źródła ognia.
Również żywioł Wody jest ważny podczas rytuałów na przesilenie letnie.
 Woda wiąże się z oczyszczaniem i uzdrawianiem, spróbuj zażyć kąpieli z leczniczymi ziołami, zanim rozpoczniesz swój właściwy rytuał albo obejdź swój krąg dookoła, niosąc miseczkę z wodą w trakcie rytuału, który celebrujesz w trakcie z innymi osobami.
W czasie przesilenia letniego natura znajduje się w pełnym rozkwicie. Udekoruj swój dom lub krąg rytualny kwiatami, liśćmi dębu lub dostępnymi w tym czasie owocami czy warzywami. Urządź ucztę, korzystając z pożywienia, które jest z łatwością dostępne o tej porze roku.
 Odpraw rytuały, które skupiają się na obfitości, wzroście, dobrobycie i wdzięczności dla natury.
Przesilenie letnie jest uważane za najwłaściwszy dzień do obcowania z elfami.
Wiele tradycji wykorzystuje ten dzień do składania ofiar lub gestów dobrej woli skierowanych w stronę elfów.
 Wykonaj rytuał, który zawierać będzie prośby o błogosławieństwo elfów.
 Umieść na zewnątrz w podzięce dla efów kwiaty lub miseczkę mleka. 
Ich uwagę przyciągają też urocze, błyszczące przedmioty. 
Pamiętaj, że kiedy obcujesz z elfami, musisz być zawsze uprzejmy i pełen szacunku.
Mogą okazać się dość złośliwe, kiedy je rozdrażnisz!

Sabat Litha 2018 (cz.2 )

Wszystkiego dobrego niech moc będzie z nami !!!!

ŻYJ W ZGODZIE Z KOŁEM ROKU I W PEŁNI KORZYSTAJ Z TEGO CO DAJE CI NATURABrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...