sobota, 16 czerwca 2018

Amazonit

Amazonit - minerałZawdzięcza swoją nazwę legendarnej Amazonii, która swą nazwę wzięła od rzeki – Amazonki chociaż tam nie występuje.Mylony z jadeitem i turkusem ze względu na barwę. z gromady krzemianów zaliczany do kamieni półszlachetnych. Odmiana mikroklinu
Amazonit  kamień do odpędzania strachów i zmartwień
Starożytni nazywali go kamieniem młodości, jako że podobno odmładzał tych, którzy nosili go bezpośrednio na skórze i sprawiał, że długo zachowywała ona jędrność i ładny wygląd.
Amazonit to kamień pomagający radzić sobie ze strachem i zmartwieniami, pomaga odzyskać spokój w ciężkich czasach, pozytywnie działa na układ nerwowy. Przywraca nadzieję, wiarę i optymizm, gdy człowiek czuje się osamotniony. Kamień szczególnie polecany dla kobiet, bo kojarzy się z Amazonkami, plemieniem kobiet pełnych mocy.  Amazonit namawia człowieka aby wziął odpowiedzialność za swoje życie i stał się twórcą własnego losu, zaczął realizować marzenia. Amazonit harmonizuje zmienne nastroje i rozprasza smutek, a w związkach z ludźmi pomaga w zdrowej komunikacji. Przez starożytnych Amazonit był nazywany kamieniem młodości, gdyż według wierzeń noszony przy skórze pozwalał zachować jej młodość i jędrność. Zaś według ezoteryków kamień ten przywraca nadzieję i optymizm, pomaga ozdyskać spokój i harmonię w trudnych czasach, ułatwia pozbycie się smutku i przygnębienia.
Współcześni Litoterapeuci polecają go również kobietom, zwłaszcza w okresie menopauzy, gdyż systematyczne noszenie go ułatwia zachowanie równowagi wapniowej w organizmie i stymuluje system nerwowy. Mija podobno dzięki temu skłonność do irytacji oraz tzw. warów, czyli uderzeń gorąca i wypieków na twarzy.
Można go również - podobnie jak ametyst - wkładać do kremów i wazeliny na 48 godzin, a potem wyjąć i stosować je do masowania skóry. Może być używany do medytacji, aby wznieść nas ponad własne Ja i lepiej połączyć się ze sferą ducha. Jeśli obawiasz się doświadczeń z wychodzeniem z ciała, amazonit może złagodzić ten strach. Jeśli ktoś jest śmiertelnie chory, energie amazonitu będą dla niego niezwykle korzystne.
 Oddziałuje na czakram "trzeciego oko" i korony. Związany jest z żywiołami powietrza i Ziemi.
Amazonit ułatwia pozbycie się smutku i przygnębienia poprzez przetworzenie ich w czynnik sprzyjający twórczości.
Otwiera komunikację między ciałem emocjonalnym i eterycznym. Ułatwia wyrażanie emocji w celach leczniczych i dla rozwiązania problemów emocjonalnych. Sprzyja koncentracji. Pomaga w realizacji i pomyślnym zwieńczeniu dawnych projektów.
Jest pożyteczny dla pisarzy, muzyków, tancerzy, malarzy i rzeźbiarzy.
Amazonity są chętnie noszone przez hazardzistów, ponieważ przyciągają szczęście finansowe. Mogą być używane przez każdego, kto zdecyduje się na duże ryzyko, by odnieść spektakularny sukces."
Amazonit, czyli kamień amazoński jest minerałem rzadkim i należy do gromady krzemianów, jest niebieskozieloną lub zieloną odmianą mikroklinu. Jako kamień półszlachetny jest poszukiwany i ceniony przez kolekcjonerów.
Minerał ten występuje między innymi we Włoszech, Norwegii, Rosji, również w Polsce na Dolnym Śląsku, w Karkonoszach i Górach Izerskich. Wbrew nazwie nie występuje w Amazonii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...