piątek, 17 sierpnia 2018

Cykl Kobiecego Księżyca-energia BoginiRaz w miesiącu wyściółka kobiecej macicy powoduje jej krwawienie czyli tzw. miesiączkę
Dzisiaj okres jest często postrzegany w świecie zachodnim jako niedogodność, ale wiele lat temu, gdy kobieta miała okres, była świętowana podczas tego czasu
Wiele rytuałów od Taoistów do Starożytnych Egipcjan obejmowało spożycie krwi menstruacyjnej zmieszanej z czerwonym winem. Wierzono, że to zwiększa moc duchową.
W starożytnej Grecji używano krwi menstruacyjnej do wspomagania wzrostu upraw i zakopano ją w ziemi podczas świąt płodności na wiosnę.
Gdy kobieta miała okres, wierzyła, że ​​posiada moc tworzenia, mądrość i głęboką duchowość. W tym czasie kobiety zachęcono do wysłuchania ich wewnętrznego głosu, a jej plemię poprosiło ją o radę i wskazówki.
Krwawiące cykle kobiet łączą się z cyklami księżyca . W rzeczywistości słowo "miesiączka" pochodzi od greckiego słowa "menu", które przekłada się na księżyc, moc i miesiąc.Kobiety często krwawią w nowiu i jajeczkuja podczas pełni księżyca.
Około 5000 lat temu, kiedy idea kultu bogini przeniosła się do patriarchalnego społeczeństwa, kobiety zostały oznaczone jako nieczyste i zostały zmuszone do oddzielenia się od mężczyzn, gdy krwawiły.
Nagle przyjęto wiarę, że kiedy kobieta krwawiła, była nieczysta i nie nadawała się do wchodzenia do kościołów, przygotowywania posiłków czy uprawiania seksu.
Pomimo pojawienia się tych patriarchalnych punktów widzenia, wiele kobiet nadal doświadcza głębokich duchowych powiązań, kiedy miesiaczkuja , jednak większość świata zachodniego tłumi ich przepływ "mocy", blokując ich twórczą intuicję i odmawiając honorowania tego boskiego czasu.
Mówi się, że bolesny lub nieprzyjemny okres odnosi się do odrzucenia kobiecości, a nasze nastawienie do menstruacji jako kultury spowodowało, że kobiety czuły się zawstydzone lub znienawidzone, gdy były w czasie miesiączki .
Jeśli szukasz więcej, aby lepiej dopasować się do cyklu krwawienia, oto przewodnik, który pomoże ci nawiązać kontakt z Twoją boską kobiecą kreatywnością:
Dzień 1 (pierwszy dzień krwawienia):
Pierwszy dzień krwawienia oznacza fazę "śmierci" cyklu śmierci i odrodzenia. 
Stara podszewka jest wyrzucona, aby zrobić miejsce dla nowej, zdrowej podszewki, która zajmie jej miejsce. W tym czasie kobieta powinna wejść i oczyścić emocjonalny i fizyczny bagaż, który może przenosić.
Dzień 2-7 (Krwawienie):
W miarę trwania tego cyklu wzrasta nauka przyswajania boskiej kobiecości i kreatywności.Podczas cyklu krwawienia najlepiej jest pozostać wewnątrz siebie i nie przeszkadzać samej sobie
 Jeśli możesz, wycofaj się w spokojne miejsce, pozwól sobie na czas na mediację, pisz, twórz sztukę i puść stare myśli lub systemy przekonań, które już ci nie służą.
W tym czasie jesteś wrażliwa, więc unikaj ostrej muzyki, głośnych scen i przebywania w pobliżu ludzi, którzy nie są ci przychylni.
Dzień 8-14 (faza owulacji):
Po "oczyszczeniu"i usunięciu całej tej starej energii z zeszłego miesiąca, ciało zaczyna przygotowywać się do uwolnienia jaja. Jest to szczyt kobiecej kreatywności i jest to czas, w którym kobiety zwiększają  energię seksualną, zwiększają  intuicję i umieśzczaja swoją energię w świecie.
To idealny czas na rozpoczęcie nowych projektów, zrodzenie nowych pomysłów, a nawet stworzenie nowego życia.
Badania wykazały, że mężczyźni są podświadomie bardziej atrakcyjni dla kobiet, gdy te są w tej fazie.
Dzień 15-21 (Faza zbiorów):
Ta faza poowulacyjna jest często okresem, w którym kobieta zastanowia się nad swoimi osiągnięciami w miesiącu, który minął. 
Wynika to z głębi naszej psychiki, kiedy kobieta poczuje ulgę lub żałuje, że nie zaszła w ciążę. Ta faza często dotyczy zmiany i konfrontacji rzeczy w życiu, które nie są już korzystne.
To właśnie podczas tej fazy kobieta odkryje, czego potrzebuje, aby się wzmocnić i oczyścić.
Dzień 22-28(Przygotowanie-faza jasności) 
Po ustaleniu, co należy usunąć z jej życia, podszewka przygotowuje się do zrzucenia. Ta faza polega na przygotowaniu się do oczyszczenia wszystkiego z twojego życia, co nie służyło twojemu najwyższemu dobru.
Podczas tej fazy kobieta musi poddać się i stać się mniej emocjonalnie dostępna dla innych. 
To jest faza jasności, w której kobieta zdaje sobie sprawę, co musi usunąć ze swojego życia nie potrzebny balast i podejmuje odpowiednie kroki, aby rozpocząć nowy cykl.
Często zdarza się, że dopóki kobieta nie osiągnie menopauzy, nie zdaje sobie sprawy, co przeoczyła.
Naucz się, jak ponownie celebrować swój cykl, będąc świadomą  swojej kobiecości i doceniając, że twój okres jest naprawdę czasem głębokiego uzdrowienia i duchowego połączenia Ciebie  z matką ziemią.
Zapomnij o tym, że twój okres jest niedogodnością lub przekleństwem i sięgnij do źródła kobiecej mocy, która leży w centrum, zrzuć swoją skórę i twórz od nowa .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...