czwartek, 16 sierpnia 2018

Wpływ Księżycowego Zaćmienia na Twój umysł, ciało i duszę


Całkowite zaćmienie Księżyca ma miejsce, gdy cień Ziemi spada bezpośrednio nad Pełnią Księżyca. Przez krótki okres Księżyc znika, a noc staje się ciemna.
W czasach starożytnych wierzono, że ta ciemność była oznaką wielkiej zmiany i złego omenu na to, co miało nadejść. Wierzono, że zaćmienie Księżyca przyniesie wzrost ciemności i że zło rozkwitnie.
Te wierzenia stworzyły przesądy wokół Zaćmień Księżyca, z których niektóre są nadal obserwowane dzisiaj.
Wiele kultur uważa, że ​​kobieta w ciąży nie powinna wychodzić na zewnątrz z zaćmienia w obawie przed poronieniem. Niektórzy uważają też, że jedzenie podczas Zaćmienia przynosi zły stan zdrowia i pech.
Istnieje wiele przesądów i wierzeń otaczających Zaćmienie, a większość z nich wydaje się wynikać z faktu, że ciemna noc i cień na Księżycu wywołują złowieszcze uczucie.
Księżyc od dawna kojarzy się z kobiecością i jeśli spojrzymy na Księżyc jako symbol kobiecości - energii, która wykracza poza płeć, posiadanie tego momentu cienia jest prawie jak odrodzenie.
Odrodzenie kobiecej energii.
Ta kobieca energia polega na łączeniu się z emocjami, łączeniu z ciałem i łączeniu się z intuicją czyli duszą .
Chodzi o to, by wejść do wnętrza i pozwolić sobie na refleks w ciemnych, cienistych wodach własnego serca, umysłu i duszy. Chodzi o to, aby przejść do najciemniejszych głębin oceanu i oczyścić wszystko, co już wam nie służy, abyście mogli się odrodzić.
W tym krótkim momencie Zaćmienia wszyscy na głębszym, energicznym poziomie są proszeni o zagłębienie się w otchłań naszej własnej jaźni, aby zobaczyć, co jest prawdą.
Jaka jest nasza prawda, która pozwala nam wznieść się, powstać i stać się najlepszą wersją nas samych?
W 2018 r. mieliśmy dwa całkowite zaćmienia księżyca,  kształtowały, inspirowały i prowadziły nas przez cały rok.
W  2019 r mieliśmy  jedno całkowite (20/21-01.)i jedno częściowe  Zaćmienie przed nami  (16-17.07)
Chociaż mamy zaćmienia Księżyca co roku, 
Ta kosmiczna zmiana prawdopodobnie wpłynie na nas wszystkich na różne sposoby w zależności od tego, gdzie jesteśmy w naszym życiu i dokąd zmierzamy.

Jedno jest jednak pewne - Zaćmienia nie są złym znakiem. 
Zamiast tego są darem z kosmosu i zawsze pomagają nam dotrzeć tam, gdzie powinniśmy być.
Chociaż każde zaćmienie Księżyca może mieć swoje własne efekty energetyczne i znaczenie astrologiczne, mają one także zdolność poruszania rzeczy na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duszy.
Jednym z powodów, dla których Księżyc jest symbolem kobiecości, jest to, że działa on w parze z cyklem miesiączkowym. Uważa się również, że Księżyc wpływa na hormony, dlatego niektórzy ludzie mogą odczuwać dodatkowe emocje lub wrażliwość podczas pełni księżyca.
Księżyc został również powiązany z kreatywnością i darem intuicji. Kiedykolwiek jest silna aktywność księżycowa, zawsze tworzy ona odpowiednią wibrację i środowisko do pracy nad kreatywnymi projektami i wzmacniania twoich intuicyjnych lub psychicznych darów.
Kiedy ta kreatywna energia nie jest używana lub jeśli twoje ciało było pod wpływem stresu, zaćmienie Księżyca może stworzyć  takie odczucie:
  • podniecenie
  • obojętność 
  • zmęczenie
  • niepokój
  •  lęk
Zaćmienie Księżyca może również zepsuć twój cykl snu i może utrudnić zasypianie.
Aby przeciwdziałać tym fizycznym objawom, ważne jest, aby zrozumieć, jakie oznaki kosmosu próbują pokazać podczas Zaćmienia.
Dostrajanie i wyrażanie swojej kreatywności, wykonywanie pewnych czynności zwalniających, wykonywanie ćwiczeń i dużo odpoczynku może również pomóc przynieść równowagę twojemu ciału. Praktykowanie  miłości własnej, samoopieki i wizualizacja uzdrawiającego białego światła wokół ciebie może również pomóc.
Praca z kryształami to także świetny sposób na złagodzenie wrażliwej lub sfrustrowanej energii, jaką może przynieść zaćmienie
Wszelkie białe, niebieskie, różowe lub fioletowe kryształy mają tendencję do działania naprawdę dobrze dla energii księżycowej, jednak ufajcie i podążajcie za własną intuicją przy wyborze idealnego kryształu do pracy.
Każdy będzie inaczej odczuwa skutki i każdy z nas będzie zmuszony chodzić w nieco odmiennych kierunkach pod tą energią.
Zaćmienia Księżyca są punktami zwrotnymi. Są punktami odrodzenia, są punktami wysoce skoncentrowanej kobiecej energii, a wszystko to pozwala nam wejść do wnętrza i wypracować naszą najwyższą prawdę.
Zaćmienia Księżyca zawsze stawiają cię tam, gdzie chcesz być. Zawsze prowadzą cię we właściwym kierunku i zawsze ujawniają ci dokładnie to, co musisz wiedzieć, dokąd zmierzasz.
Przyjmij energię Zaćmienia Księżyca, użyj jej mocy, by oczyścić, uwolnić i odbić w wodach własnego serca i duszy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...