wtorek, 18 września 2018

Równonoc jesienna 2018-Energa Chirona i Słońca w Wadze

Równonoc jesienna to święto ruchome. Na półkuli północnej równonoc jesienna następuje w okolicach 22/23 września , kiedy Słońce przechodzi przez punkt Wagi.
 W roku 2018 Równonoc jesienna obchodzi się 23 września (Niedziela).
22 września zaznacza  się ruch Słońca w Wadze i początek wiosny na półkuli południowej i jesieni na półkuli północnej.
Równonoc odbywa się dwa razy w roku, gdy Słońce przekracza równik niebieski,przekraczając ten punkt, powoduje to równe godziny światła i ciemności.
Równonoc jest również ważnym punktem zwrotnym w roku astrologicznym i stanowi półmetek podróży Słońca przez 12 różnych konstelacji.
Podróż Słońca przez Wagę oznacza czas równowagi i współpracy z innymi. Czas zwrócić naszą uwagę na innych i skupić się na tym, jak możemy tworzyć zdrowe partnerstwo oraz  przyjaźnie.
Energia Wagi polega na znalezieniu równowagi między uhonorowaniem własnych potrzeb , a uwzględnienie potrzeb i pragnień innych . Czas znaleźć harmonię i równowagę we wszystkich dziedzinach życia.
Wraz ze zmianą pór roku następuje również zmiana przepływu i kierunku energii.


Na półkuli północnej energia zaczyna się poruszać do wewnątrz i jesteśmy zniechęceni  do działania , co  nam nie służy. 
Odzwierciedleniem tego jest obserwowanie natury , gdy drzewa zaczynają zrzucać liście, a pogoda staje się coraz chłodniejsza. Mamy mniej godzin światła i więcej godzin ciemności,wtedy nasze ciało staje sie ospałe i "puste" 
Na półkuli południowej energia zaczyna poruszać się na zewnątrz, a my jesteśmy zachęcani do wyrażania się i stawiania się przeciwnościom . 
Ma to również odzwierciedlenie w naturze wraz z początkiem wiosny i kwitnieniem kwiatów oraz tworzeniem nowego życia.Jest to bardzo płodny czas, w którym możemy zdziałać wszystko, nasze plany możemy zacząć wprowadzać w życie. Zwiększa się ilość godzin słonecznych, a pogoda staje się cieplejsza.
Te zmiany w naturze dają nam wskazówki co do tego, jakie zmiany zachodzą w nas samych  oraz zaczynają przygotowywać nas do zmian pór roku.
W tym roku w równonoc 2018 r. wpływ na nas bedzie miała również
planetoida Chiron.

Chiron jest znany jako uzdrowiciel w astrologii. Gdziekolwiek Chiron pojawia się na twoim wykresie astrologicznym, wskazuje ranę, która musi zostać wyleczona i oczyszczona w ciągu twojego życia.
Rany Chiron są karmiczne i przedstawiają lekcje i motywy, które twoja dusza osiągnęła w tym życiu.
Chiron jest niezwykle aktywny w czasie równonocy, co wskazuje, że czas uzdrowienia  jest szybki i że teraz jest  dla nas wszystkich.
Energia Wagi-łączenie się z innymi i otwieranie serca na innych. 
Chodzi o poznanie opinii innych ludzi i rozwijanie empatii dla naszego bliźniego.
Jako społeczeństwo nie zawsze jesteśmy najlepsi w rozumieniu i szacunku dla naszego bliźniego. Nadal czujemy się zagrożeni różnicami jakie nas dzielą i oceną innych, gdy robią coś, co jest sprzeczne z normą.
Okazanie empatii jest uważane za słabość i często jesteśmy zachęcani do rywalizacji i ścigania się z naszymi rówieśnikami, aby przechytrzyć ich lub pokonać.
Cały system ma hierarchię i łatwo wpaść w pułapkę bycia na szczycie.
Energia Chirona i Słońca w Wadze ma nam przypomnieć, że wszyscy jesteśmy jednym i tym samym.
 Są , aby leczyć głęboko wysiane rany, które mamy wokół naszych połączeń z innymi. 
Pomagają nam dostrzec, że nasze różnice są tylko złudzeniem , jesteśmy naprawdę połączeni, jesteśmy jednością.

Cytat: "traktuj innych tak, jak chcesz być traktowany "- nabiera zupełnie nowego znaczenia, gdy dostroimy się do świadomości, że wszyscy jesteśmy tacy sami.
To uczucie połączenia może być również osiągnięte poprzez medytację, a jeśli pozwolimy sobie na to, możemy dostroić się i poczuć, że każdy ból jest naszym bólem, a radość wszystkich jest naszą radością.
Różnice, które dostrzegamy w innych i problemy, które mamy z innymi, są potężnymi nauczycielami dla nas w tym życiu.
Jeśli czujemy się zagrożeni przez inną rasę, zastraszani przez kogoś, kto ma dla nas inną seksualność lub obrażony czyimś dziedzictwem kulturowym lub poczuciem stylu, to jest to naprawdę wiadomość i lekcja dla nas, i przypomnienie, że musimy być bardziej akceptujący nas samych.
Kiedy czujesz się w pełni bezpieczny , to usuwa potrzebę osądu. 
Kiedy kochasz siebie, pozwalasz sam sobie skupić się na miłości, którą znajdziesz w innych.

  • Nie pozwól, aby ten świat sprawiał, że nie czułeś się wystarczająco dobrze.
  • Nie pozwól innym sprawić, że poczujesz się źle. 
  • Nie pozwól społeczeństwu powiedzieć ci, jak powinno wyglądać Twoje zycie.

Znajdź swoją własną drogę. Podążaj za własnym sercem. I wiedz, że kiedy kochasz siebie, wszystko jest możliwe.
Równonoc z 22 września to czas, aby wyleczyć podział. Jest to czas, aby przekroczyć ten most między ego, ty i wyższe ja, a poczuć więź, siłę i miłość, która pochodzi od poznania, że ​​jesteśmy Jednościa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...