piątek, 26 października 2018

Magia-wstęp

Magia jest tak stara jak ludzkość i znacznie starsza niż nauka.
Zrodziła się z potrzeby obrony przed przemożnymi siłami natury a jej mistrzowie szamani, czarownicy, wróżki, magowie - byli przewodnikami dawnych społeczeństw - łącznikami z mocami nadprzyrodzonymi, którzy znali zaklęcia, modlitwy i czary.
Wiedza tajemna istnieje również w naszym zracjonalizowanym świecie, który jednak często wymyka się spod kontroli rozumu.
Im więcej bowiem wiemy, tym więcej nie wiemy.


Pochodzenie czarostwa?
Próbowanie określić pochodzenie czarów jest jak próba znalezienia dokładnego źródła religii. 
Nie da się tego zrobić. Koncepcja magii i rytuału istnieje już od zalania dziejów i nie można jej datować ani mierzyć.
To powiedziawszy, możemy się jeszcze trochę nauczyć od najwcześniejszych zastosowań czarów, mimo że nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić żadnych szczegółów.
Pochodzenia Wiedźmiarstwa nie należy mylić z pochodzeniem Wicca . 
Są to dwie bardzo różne rzeczy . 
Wicca jest w mniejszym lub większym stopniu tworzona przez Geralda Gardnera w latach 50. XX wieku i jest to kompletny system religijny obejmujący czary. 
Nie trzeba dodawać, że czary istniały o wiele dłużej.

 Chociaż dzisiaj możemy uprawiać sztukę magii, nie stając się duchowym, prawie pewne jest, że pierwsze formy magii zostały użyte w ścisłym związku z rozwijającymi się ideami Bogów, którzy rządzili światem. 

Różne plemiona i kultury podchodziły do ​​tego na swój własny sposób, często angażując rytuały, aby udobruchać bogów. 
To był początek czarów. Przez stulecia rozwijały się  konkretne praktyki na całym świecie, aby stworzyć niezliczone religie i magiczne kultury.
Najdłużej ten rodzaj magii był całkowicie normalny i do zaakceptowania. 
Ale kiedy chrześcijaństwo opanowało świat, wszystkie rodzaje "pogańskich" praktyk zostały oznaczone jako satanistyczne i wykorzenione. 
Najbardziej znanymi przykładami są procesy szkalowania w Salem (opiszę je w następnym artykule) , które odbyły się w połowie XVII wieku, kiedy to dziesiątki oskarżono i osądzono o czary. Wielu powieszono za ich domniemane zbrodnie.

Tego typu testy miały miejsce w całej Europie i Ameryce Północnej, a pozytywne umiejętności magiczne zmieniły w coś negatywnego.
 Przynajmniej w oczach opinii publicznej.
 Nawet  łagodne pochodzenie czarów nadal ma niestety związek z diabłem. 
Mam nadzieję, że dzisiejsze współczesne czarownice mogą zmienić zdanie na ten temat.
Ale większość ludzi do dzisiejszego dnia ma takie zdanie .rodzaje czarów i czarów
Istnieje wiele różnych rodzajów czarów , zwykle opartych na kulturze, w której ta forma magii pochodzi. Podstawy są takie same, ale styl czarów i historii praktyki zmienia się z jednego typu na drugi.
Czy czary są religią ? 
Wiem, że nie ma na to solidnej odpowiedzi i prawdopodobnie zaprzeczyć będę innym pisarzom pogańskim na ten temat. To jest moja osobista interpretacja i wiem, że wielu innych stosuje  również takie podejście.
Czarostwo nie jest religią, ale może być istotną częścią każdej duchowej ścieżki, takiej jak Wicca, szamanizm lub Voodoo. 
Sam w sobie jest to praktyką magiczną, podobnie jak czytanie Tarota,bębnienie lub taniec może wydawać się bardzo duchowy i może zbliżyć cię do Wszechświata lub Bóstwa, ale nie jest religią samą w sobie. 
Są to wszystkie praktyki, które mogą być częścią każdej religii, zarówno znanej pogańskiej, jak i osobistej ścieżki, która nie ma określonego imienia.

Według słownika  religia jest określona po części jako:
1. zbiór przekonań dotyczących przyczyny, natury i celu wszechświata, zwłaszcza gdy uważa się go za stworzenie nadludzkie, zwykle obejmujących dewocyjne i rytualne obrzędy, i często zawierający kodeks moralny regulujący postępowanie ludzkich spraw .

Jak widać, jednym z kluczowych punktów każdej ścieżki religii jest włączenie raczej przekonań niż praktyk. 
W wierze nie ma prawdziwego systemu wierzeń, poza wiarą, że to działa. Tak samo jest z modlitwą na wiele sposobów, a modlitwa sama w sobie nie jest religią.
Ludzie często używają istnienia Bóstwa, aby ustalić, co jest religią, a co nie, ale to nie jest poprawne podejście . 
Nawet główne religie, takie jak buddyzm, są wolne od Boga. 
Więc nie opieraj twardo swojej pracy na Bogach lub Boginiach (lub jej braku) jako na sposobie definiowania własnej wiary. 

Może się okazać, że twoja praktyka czarostwa i twoja podstawowa wiara w to są zbyt powiązane, aby powiedzieć, że są oddzielne 
Mam nadzieje,że artykuł wam się spodobał ;-)
Pozdrawiam was serdecznie  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...