czwartek, 25 października 2018

Pojąć Szamanizm


Szamanizm jest najstarszą duchową ścieżką na tej planecie, z korzeniami śledzącymi wstecz ponad 50 000 lat.

Teraz następuje odrodzenie zainteresowania sposobami "mądrych", które mają dzisiaj tak samo wielkie znaczenie jak w czasach starożytnych.

W jaki sposób "śnimy" i możemy się zmienić, nasza rzeczywistość ?
Magia tańczącego transu szamańskiego podróżowania i odzyskiwania duszy tworzenie świętej przestrzeni i ceremonii oraz używanie świętych roślin Naukowe koło Nauki Majów

SZAMANIZM jest najstarszym sposobem, w jaki ludzkość szuka połączenia ze Stworzeniem. Początki szamanizmu sięgają co najmniej 40 000-50 000 lat w epoce kamienia łupanego.
 Wszyscy wyewoluowaliśmy z kultur szamańskich, szamanizm nie jest importowany, to jest nasze korzenie gdziekolwiek żyjemy.
 Antropolodzy badali szamanizm w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, Afryce, wśród rdzennych mieszkańców Austrazji, Eskimosów i Lappów z dalekiej północy, Indonezji, Malezji, Senegalu, Patagonii, Syberii, Bali, Wielkiej Brytanii i całej Europy , w Tybecie, gdzie ścieżka szamanizmu  leży u podstaw buddyzmu tybetańskiego - w wielu miejscach na świecie  Inkowie,Shipibo w Peru, Lakocie, Cherokee, Pueblo, Hopi i Ojibway w Ameryce Północnej, a także Huicholami z Meksyku.

 Na całym świecie istnieją dowody na praktyki szamańskie od czasów paleolitu.
Od starożytnych rysunków jaskiniowych i podobnych zapisów wydaje się, że wszystkie ludy rdzenne miały podobną kosmologię, podobne rozumienie działania Wszechświata.
  Dziś szamanizm przetrwał na wszystkich zamieszkałych kontynentach w mniej "rozwiniętych" regionach, pomimo nieustannego ataku zachodniego materializmu naukowego, traktowania Ziemi i natury jako czegoś, co ma być zdominowane i wyzyskiwane, tak samo jak wiedza szamanizmu


Szamanizm jest to droga do wiedzy, którą zdobywa się poprzez doświadczanie wielu aspektów życia poprzez rytuał,ceremonie, modlitwę i medytację.
 To, że Tunguscy szamani, podobnie jak wiele innych plemion i ludów, wykorzystali szamańską podróż ze stałym jednostajnym rytmem bębna , jako podstawowej metody podróżowania do świata duchów i znajdowania tego, czego potrzebują do leczenia.
 Szamanizm wielu ludzi porównuje z  magią powszechnie teraz pojmowaną 
ale  z całą pewnością nie jest.

Jeśli rozumiemy znaczenie słowa "szamanizm" jako pradawnej praktyki uzdrawiania rdzennych ludów na całym świecie, to istnieje wiele innych metod niż podróżowanie, chociaż jedyną rzeczą, która ich łączy, jest komunikacja i interakcja ze światem duchów.
Na przykład w plemieniu Minianka w Mali szaman jest bębniarzem, którego zadaniem jest bębnienie ludzi, w ich nocnych tańcach, w stan równowagi i harmonii.

Międzykulturowe badanie 42 rdzennych kultur szamańskich przeprowadzone przez Petersa i Price-Williamsa, opublikowane w 1980 r.wskazały że:
Część szamanów  pracuje tylko z "duchem" inna część z "magicznym lotem" są też tacy co pracują z obiema metodami , każda z tych   koncepcji nie została użyta do wyjaśnienia stanu transu. 
Jak widać, jest wiele różnorodności. 

Np.rodzi się pytanie  czy medium jest szamanem? 
Te definicje zależą od tego, jak dana osoba działa. 
Czy ona wpada w trans i staje się opowiedziana, czy idzie na lot? 
Dostajemy się do prawdziwej zachodniej racjonalistycznej szamani redukcjonistycznej próbującej to rozwiązać. 

Szamanizm można określić jako rodzinę tradycji, których praktykujący koncentrują się na: 
*dobrowolnym wchodzeniu w odmienne stany świadomości, w których doświadczają siebie lub swojego ducha podróżując do innej krainy wedle woli i wchodząc w interakcję z innymi podmiotami, aby służyć swojej społeczności.

 Moją preferencją jest przyjęcie tego terminu jako szerokiego zakresu obejmującego starożytne praktyki holistyczne na całym świecie.

Pierwszym krokiem jest "wymazanie historii osobistej", co oznacza uzdrowienie tych aspektów przeszłości, które ingerują w życie w teraźniejszości.

Drugim krokiem jest stawienie czoła twojej śmierci i uczynienie śmierci twoim sojusznikiem wobec śmiertelności tego życia w wieczności istnienia, oderwaniu się od swojej kultury i obyczajów i otwarcia na Ducha i Święte Prawo.

Trzecim krokiem jest "zatrzymanie świata" - oczyszczenie umysłu z jego wewnętrznego dialogu i mentalnych śmieci, zastępowanie wierzeń wziętych z zewnątrz wiedzą i mądrością z głębokiej studni wewnątrz.

Czwarty to "kontrolowanie snu i znajdowanie nowej wizji i celu" - odrodzenie jako osoba odnowiona z nowymi powodami bycia.

Ostatnim krokiem jest skupienie się na swoim kręgu i wzięcie pełnej odpowiedzialności za własne istnienie jako Niegodnego Wojownika Ducha.
To jest ścieżka wojownika Szaman zatem jest kimś, kto w pełni przeszedł tę ścieżkę transformacji i postanowił zostać uzdrowicielem, pomocnikiem, widzącym, prorokiem, w służbie ludziom. Jest to mapa podróży, którą wszyscy podejmujemy, jeśli chcemy się rozwinąć w pełnię nas samych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...