sobota, 17 listopada 2018

Cofający się Merkury -Listopad 2018 Co ze sobą niesie ?Merkury cofa się po raz ostatni w 2018 r. Od 17 listopada do 8 grudnia w znakach Strzelca i Skorpiona.
Retrogradacja  Merkurego często ma zły wpływ na nas  i powinniśmy obwiniać ją za powodowanie opóźnień, nieporozumień i zdarzeń losowych. 
Podczas gdy wsteczny Merkury  może sprawić, że przez jakiś czas coś się zmieni, ważne jest, aby patrzeć na te momenty jako na  coś potężnego i potrzebnego , a nie jak na jakąś uciążliwość.
Merkury jest planetą związaną z komunikacją, a jego boską misją jest przyjmowanie wiadomości od bogów i wyższych wymiarów i dostarczanie ich, abyśmy mogli stać się mądrzejsi i bardziej dostrojeni do naszego najwyższego przeznaczenia.
Jako posłaniec bogów Merkury, gdy się cofa przekazuje nam informacje że właśnie  w tej chwili każdy z nas musi się  zatrzymać ,musi chwile spojrzeć w głąb siebie,  słuchając wewnętrznego głosu po to by przyjrzeć się w jakim obszarze swego życia  poruszamy się  najsłabiej.
Ciekawą rzeczą w okresie listopad -grudzień  jest właśnie cofanie się Merkurego i tego, co czyni go tak istotnym to to że ,Wszechświat postanowił odwrócić Merkurego , zaraz po tym jak Wenus zaczęła się bezpośrednio zmieniać ponieważ w ten dzień kończy ona swój bieg ,zamiast dać nam chwilę wytchnienia "wpadamy z deszczu pod rynnę "
Merkury i Wenus 2018

Jest to dla nas wyraźny znak, że musimy nadal poruszać się powoli i zatrzymać, zanim pójdziemy naprzód. Niestety,  nie ma ucieczki przed tą ogromną energią wsteczną.
Przez większość 2018 roku mieliśmy wiele ruchów wstecznych , a te energie stworzyły rok "przerwy". Być może nawet poczuliśmy się zatrzymani, opóźnieni lub ociężali, to tylko po to by iść naprzód , i również po to by mimo wszytko próbować realizować swoje  plany.
Podczas gdy tak czujemy się na zewnątrz, w rzeczywistości byliśmy bardzo zajęci oczyszczaniem starych przestarzałych przekonań, odkrywaniem ran, naprawianiem bólów serca i dostosowywaniem się do łagodniejszego, spokojniejszego głosu naszych serc.
Chociaż może się wydawać, że niewiele zmieniło się na poziomie zewnętrznym, na poziomie wewnętrznym prawdopodobnie dokonujemy wielu narastających i zmieniających się energii  i wibracji.
Kiedy przygotowujemy się do podsumowania roku 2018, Merkury cofający się tuż po Wenus wydaje się wyraźnym znakiem, że mamy trochę więcej do zrobienia.
Merkury chce, abyśmy "zanurkowali", odkrywali więcej siebie z głębi naszej duszy, usuwali więcej z naszej  przeszłości i naprawdę pytali o ścieżkę wewnętrznego JA 


Merkury oczywiście cofa się co najmniej 3-4 razy w roku, ale  w roku 2019 nie będzie miał  w pobliżu liczb wsteczników, jakie  to miał 2018.
Rok 2019 to naprawdę będzie  pełen akcji  i będziemy w stanie zrobić dużo,dużo więcej postępów.
Zanim jednak wejdziemy w tę energię, Wszechświat naprawdę chce, abyśmy byli pewni tego jak idziemy naprzód i czy maksymalnie  dajemy naszą energię. Wszechświat chce, abyśmy zatrzymali się i naprawdę ,przemyśleli swoje cele
Nie oznacza to, że musimy to wszystko rozgryźć, ale to co robią te "wstecznice", pomaga naprawdę myśleć o tym, co jest ważne. Prowadzą nas do tego, abyśmy zrobili to powoli i zakwestionowali nasze działania, a nie tylko posunęli naprzód za pomocą autopilota.
Kiedy planeta się cofa, starożytni wierzyli, że wkracza ona do podziemnego świata i przenosi się w ciemniejsze głębiny, aby  odkryć podświadome rany, wiadomości i punkty uzdrawiania.
Przy tak dużej ilości tej energii w 2018 roku musieliśmy naprawdę pogodzić się z naszymi cieniami i przebrnąć przez niewygodne szkielety, które czają się w głębi naszej duszy.
Ten końcowy okres wsteczny Merkurego będzie naszym momentem, aby naprawdę przejść przez to i pozostać otwartym na wiadomości, które odkrywa Merkury podczas podróży przez podziemie.
Zatrzymując się, robiąc rzeczy wolniej i nie pędząc naprzód, będziemy bardziej otwarci na słuchanie drogi,  do której wzywa nas dusza. Będziemy również bardziej otwarci na otrzymywanie znaków, i wskazówek od Wszechświata.
Ostatecznie, ten czas  nie jest dobrą porą na rozpoczęcie nowych rzeczy, ale jest to dobry czas, aby powrócić do przeszłości, jest to dobry czas, aby zakwestionować swoje działania i motywy w ruchu naprzód, i jest to dobry czas, aby zagłębić się w duszy i wypracować ważną rzecz , w jaki sposób komunikujesz się z samym sobą, z innymi i ze światem.
Jako planeta komunikacji, wsteczny Merkury daje nam możliwość ulepszenia tego, w jaki sposób przekazujemy nasz komunikat, naszą energię i nasze wibracje w świat.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stworzenie życia na tej ziemi. Wszystkie nasze kolektywne wibracje kształtują słońce, księżyc i gwiazdy, a naszym obowiązkiem jest przejęcie kontroli nad naszymi wibracjami i zapewnienie, że są one harmonijne, pełne miłości, wspierające i autentyczne dla tego, kim naprawdę jesteśmy.
Te cofanie się  Merkurego jest czasem duchowym. Czas samopoznania i czas na zatrzymanie się i oddychanie, zanim wkroczymy w pełny bieg w nowym roku.

2 komentarze:

  1. Nie samowity artykuł dziękuję bardzo mam Merkurego w swoim życiu astrologicznym z innymi planetami, i to się zgadza co teraz przechodzę w tym roku 11 ,bo ją jestem pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...