niedziela, 4 listopada 2018

Czary Egipskie -KemetyzmEgipskie czary nie są najczęstszą kombinacją, ale wiele osób podążających magiczną ścieżką zostanie przyciągnięta do panteonu Egiptu w swoich praktykach.
Wiele czarów i rytuałów Egipskich skupiało się na życiu pozagrobowym, a także zapewniało bezpieczeństwo i powodzenie duszy po śmierci. 
Księga Umarłych.
W starożytnym Egipcie ludzie wierzyli, że dusza po śmierci potrzebuje pomocy, aby dostać się do raju. W tym celu powstawały tzw. Księgi Umarłych. Były one rodzajem ewolucyjnej kontynuacji, testów znanych z wcześniejszych dziejów — Tekstów Sarkofagów oraz Tekstów Piramid. W starych egipskich księgach znajduje się niemal dwieście rozdziałów, w których występują rysunki oraz pieśni i teksty, ich zadaniem jest pomoc zmarłemu w pokonaniu drogi między światem doczesnym a rajem.


Znana egipska Księga Umarłych wypełniona jest  również zaklęciami. 
Magia uzdrawiania była  powszechna i była tak samo ważna jak wiele naukowych praktyk medycznych.
Magia wykonana w czasach starożytnego Egiptu była zwykle wykonywana przez kapłanów lub magików .
Z upływem czasu wiedza magiczna została zamknięta za drzwiami świątyń. Od teraz to kapłani znali tajniki hipnozy, magii snu, jasnowidzenia, halucynacji i tworzenia amuletów. Dlatego kapłani byli niezwykle szanowani w społeczeństwie egipskim. W pewnych sprawach faraon nie mógł decydować bez pomocy kapłana 
Dzisiaj wielu ludzi praktykujących "egipskie czary" naprawdę podąża za odmianą Wicca, która obejmuje zaangażowanie egipskich bóstw. 
Innymi słowy, nie jest to ten sam typ praktyki, który podążyliby starożytni Egipcjanie. 
Kręgi, ołtarze, czary są oparte na Wiccanach, ale używają terminologii i egipskich bogów i bogiń.
I to warto podkreślić kochani ,wiele osób jest w błędzie i nie potrafi określić swojej dziedziny oraz sztuki pod jaką podpisuje się swoim imieniem 
Prawdziwa duchowa ścieżka z Egiptu nazywa się *kemetyzm,   który jest bliższą ideą prawdziwych egipskich czarów i religii.
Kemetyzm jest odtworzeniem religii starożytnego Egiptu i obejmuje odrodzenie systemów wiary, jej duchowość i inne istotne aspekty jej kultury, takie jak literatura i sztuka. 
Jest to wiara z Neteru * (Bogowie i boginie). Jest to sposób na życie w harmonii i utrzymywaniu ma'at, czyli równowagę we wszystkim: kosmos, świat naturalny i społeczeństwo ludzkie.
 Praktyka religii dąży dziś do ożywienia religii ludów starożytnego Egiptu.

Kemetyzm jest religią rekonstrukcyjną, która wykorzystuje naukowe metody odtwarzania struktur i praktyk starożytnej religii i stosuje je do współczesności. Opiera swoje praktyki religijne na współczesnych badaniach naukowych i akademickich. Nie jest to nowoczesna interpretacja wierzeń Starożytnego Egiptu, ani też ekstrapolacja oparta na żadnych zachodnich religio-magicznych tradycjach, takich jak Wicca czy Magia Ceremonialna, ale raczej na rzeczywistych praktykach religijnych zapisanych przez Starożytnych Egipcjan.
Korzystając z okazji poruszenia Egiptu kilka ciekawostek dla nas wszystkich

  Ankh jest ważnym symbolem egipskiego czarostwa


Ankh
Egipski Ankh
Ankh jest egipskim symbolem sięgającym czasów starożytnych, symbolizujące życie. Symbolem jest obręcz w kształcie łzy z krzyżem połączonym bezpośrednio pod nią. Obręcz Ankh reprezentuje Słońce, a pozioma poprzeczka przedstawia horyzont,  pionowa poprzeczka przedstawia drogę słońca, która wznosi się nad horyzontem. Ankh był regularnie używany w starożytnym Egipcie w hieroglifach, sztuce i artefaktach, aby pokazać znaczenie życia. Ankh jest czasami określany jako "klucz życia".
Chociaż symbol był zawsze używany do zobrazowania życia, był używany na wiele sposobów. Mówiąc dokładniej, Ankh może symbolizować życie fizyczne na ziemi, życie wieczne w niebie lub podziemnym świecie, nieśmiertelność, a nawet reinkarnację. 
Często starożytni Egipcjanie nosili Ankh jako ozdoby dla ochrony lub używali ich w kultowym uwielbieniu dla ich magicznych właściwości.

Jednym z zastosowań  Ankh było symbolizowanie długiego życia króla, co często jest pokazywane na obrazach faraonów. 
Jest to dość powszechne użycie Ankh, a wiele malowanych scen, w których ludzie starożytnego Egiptu dają faraonowi figurki, by życzyć mu długiego i dostatniego życia na tronie. Jest również pokazany w formie hieroglificznej w wielu królewskich napisach w tym samym celu. Kiedy pokazano boga lub boginię trzymającą Ankh wobec faraona, miało to ukazać błogosławieństwo życia wiecznego.

Faraonowie

Innym zastosowaniem było namalowanie Ankh na grobowcu lub masce śmierci, aby symbolizować przejście do zaświatów. Zwyczajowo umieszczano na wizerunkach grobowca faraona, oprócz wizerunków konkretnych bogów, które faraon mógł czcić w życiu. Ankh miał pomóc duchowi faraona bezpiecznie przejść z ziemskiego królestwa do nieba, z ochroną określonych bogów.
Ankh był tak potężnym symbolem, że często był używany do nazywania rzeczy, a czasami był włączony do istniejących nazw. Kiedy był związany z życiem po śmierci, zmarłego można było określić jako Ankhu . Faraonowie od czasu do czasu dodawali słowo do swoich imion lub nazw przodków lub bogów, aby podkreślić ich życie lub właściwości po życiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...