środa, 21 listopada 2018

Jak zrównoważyć i wyrównać swoje czakry za pomocą ziół?

czakry a zioła

W ciele znajduje się  glownych 7 czakr, które pomagają nam zrównoważyć nas i utrzymać równowagę naszego ciała, umysłu i ducha.
Kiedy nasze czakry są "wytrącone z równowagi", możemy stać się podatni na choroby fizyczne, psychiczne i duchowe, jednak często można je usunąć za pomocą energii kamieni lub ziół.
Zioła są używane do uzdrawiania od zalania dziejów i niosą potężną wibrację, która łączy nas z powrotem z ziemią i naszą źródłową energią.
Używanie ziół do stymulacji lub leczenia twoich czakr jest szczególnie korzystne, ponieważ zioła są w stanie dotknąć nas na poziomie energetycznym, jak również na poziomie fizycznym, aby oczyścić psychiczne szczątki i zwiększyć szlaki tlenowe i detoksykacyjne.
Uzdrawianie czakr:
Czakra podstawy: Ta czakra jest odpowiedzialna za to, abyśmy czuli się ugruntowani zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.
Mantra: Jestem 
Mniszek lekarski -korzeń
Brak równowagi: Problemy mogą wystąpić w nogach, stopach, odbytnicy i układzie odpornościowym. Może również wystąpić depresja, gniew lub uczucie bycia w miejscu.
Zioła: herbata korzeniowa mniszka lekarskiego, szałwia, imbir i kwiaty dzikiej róży.


Sakralna Czakra: Ta czakra jest odpowiedzialna za naszą kreatywność i energię seksualną. Jest to również potężne miejsce manifestacji.

Mantra: Czuję


Brak równowagi: zaburzenia odżywiania, infekcje dróg moczowych, problemy z  reprodukcją, lęki, fobie i gorączki.
Zioła: kwiaty nagietka i herbata hibiskus.Czakra splotu słonecznego: Ta czakra jest odpowiedzialna za nasze emocje, myśli i samokontrolę.
Mantra: Tak
Rozmaryn 
Brak równowagi: Możemy czuć się nisko w samoocenie, w depresji lub lęku.Problemy mogą również wystąpić w układzie trawiennym, wątrobie lub nerkach.
Zioła: Rozmaryn - kulinarne lub jako herbata, korzeń kopru włoskiego lub olejku eterycznego  cynamonowego.Czakra serca: ta czakra jest odpowiedzialna za wyrażanie miłości, współczucia i przebaczenia.
Mantra: Kocham
jagoda głogowa
Brak równowagi:  odczuwanie odłączenia od innych, problemy z kochaniem innych lub siebie, brak empatii, słabe krążenie, niezdolność do leczenia i brak motywacji. 

Zioła:jagoda głogowa- spożywana jako herbata. Olejki eteryczne z róży również mogą pomóc, a także otaczanie się kwiatami takimi jak róże, jaśmin lub piwonie.


Czakra gardła: Ta czakra jest odpowiedzialna za naszą ekspresję, mowę i komunikację.
Mantra:  Mówię
Kwiat koniczyny czerwonej
Brak równowagi: Problemy z tarczycą, zapaleniem krtani, współzależnością, niezdolność mówienia prawdy lub myśli, brak pewności siebie lub trudności z myśleniem przed mówieniem. 
Zioła: kwiat koniczyny czerwonej - napój jako herbata lub eliksir. Olejki eteryczne z balsamu cytrynowego i   eukaliptusa mogą być równie skuteczne,  tak jak trawa                                                                          cytrynowa. 

Czakra trzeciego oka: Ta czakra jest odpowiedzialna za naszą intuicję i siedzibę świadomości, szyszynkę.
Mantra: Rozumiem
Brak równowagi: Problemy z połączeniem z intuicją, brakiem wyobraźni, słabością w uszach lub oczach, bólami głowy, migrenami, bezsennością, koszmarami nocnymi .
Zioła: Mięta spożywana jako herbata lub posiekana świeża w żywności. Świetnie spisuje się Świetlik ziele, podobnie jak olejek cytrynowy lub jaśminowy.


Czakra korony: Ta czakra jest odpowiedzialna za połączenie nas z  Energią źródła. Jest także odpowiedzialna za mądrość i oświecenie.
Mantra:  Rozumiem
Lawenda
Brak równowagi: odczuwanie odłączonej duchowości lub brak kontaktu z waszą boskością, brakiem ukierunkowania lub celu, depresją lub zaburzeniami układu nerwowego, migrenami, ADHD, trudnościami w uczeniu się i chorobami psychicznymi.
Zioła : Lawenda- spożywaj jako herbatę lub  dodaj do potraw podczas gotowania. Niezbędny jest także olejek lawendowy. Korzeń lotosu i płatki są również skuteczne.Przeczytaj więcej o czakrach  tutaj


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...