środa, 9 stycznia 2019

Pierwsza Pełnia Księżyca w 2019 roku-Księżyc Pełni Wilka


Pierwsza pełnia księżyca w tym roku znana jest w wielu kulturach jako Księżyc Pełni Wilka, co jest bardzo zakorzenione .W tym roku podczas tej pełni będziemy mieć również Całkowite zaćmienie Księżyca

Na przykład gaelickie słowo na styczeń, Faoilleach , pochodzi od określenia wilki, faol-chù , chociaż wilki nie istniały w Szkocji od wieków słowem opisującym ta pełnię w Saksonii  jest Wulf-monath , czyli Miesiąc Wilka. 
Tymczasem festiwal japońskiego boga wilka, Ooguchi Magami, odbywa się w styczniu.
 Plemię Seneków tak silnie łączy wilka z Księżycem, że według niego wilk  umiejscowil "śpiewając"  księżyc na niebie 

Dlaczego wilki są tak silnie związane ze styczniową pełnią księżyca?
Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest to, że wilki są znacznie głośniejsze i bardziej zauważalne w styczniu, czyli w momencie rozpoczęcia sezonu terytorialnego . 
Wilki zaczynają wyć częściej i agresywniej, aby ustanowić swoje terytorium, grożąc swoim  sąsiadom i wrogom, aby trzymali się z daleka od ich lęgowisk. 
Mała wataha  wilków może nawet improwizowac  udając większa wyjąc razem.
 Podczas gdy samotny wilk może wytrzymać wycie na czas jednego oddechu, całe stado może wyć  przez ponad dwie minuty podczas sezonu lęgowego.
To tyle z ciekawostek

Przesłanie :dla tych, którzy są bardziej skłonni do samotności, ta pełnia  stanowi doskonałą okazję, aby cieszyć się przytulnym domem w ciszy i spokoju. 
Zastanów się nad tym, czy nie warto troszkę  zwolnić. 
 Puszysta kołdra niech stanie się twoja przyjaciółka pozwolić musisz  sobie na leżenie w łóżku w godzinach porannych zastąp to od natychmiastowego wstawania do pracy. 
Indiańskie plemię Zuni nazwał pełnia Księżyca w styczniu 
"Księżyc, w którym słońce przychodzi do domu".
 Ta pełnia Księżyca to świetny czas, abyś  doładować się, abyś mógł błyszczeć jeszcze jaśniej, gdy nadejdzie czas, byś zmartwychwstał.

Ten okres powolnego spokoju również bardzo sprzyja introspekcji. Kiedy patrzysz do wewnątrz i podsumowujesz swoje życie w tym czasie, spróbuj skupić się na luźnych końcach i małych rzeczach, które zostawiłeś "wiszące" przez cały rok.
 W miarę jak ostatnia pełnia księżyca, która wznosi się, zanim rok dobiegnie końca, Księżyc w pełni długiej nocy to czas zakończeń. Wykorzystaj energię tego księżyca i połóż kres zadaniom, które chciałeś wykonać, oczyszczając umysł, abyś mógł iść do przodu z czystym kontem.

Tak długo, jak Księżyc w pełni jest w  tych długich nocach może dotyczyć zakończeń,  również początków i odrodzenia.
  Indianie Sioux w styczniowe  pełnie Księżyca powiadają że jest to  :
"Księżyc, gdy jelenie zrzucają swoje rogi", rozpoczynając tym samym proces odrastania nowych.
 Natomiast Celtowie nazywają go Starszym Księżycem. 
Starszy jest delikatny i łatwo uszkodzony, ale jest także pełen witalności i szybko się regeneruje.
 Kiedy Starszy Księżyc świeci na niebie, pozwól sobie odpocząć i uleczyć wszystko, oraz zgoić wszytko co cię zraniło przez ostatni rok, skupiając się na nowych początkach i obiecujących obszarach wzrostu.
 To doskonały czas, aby zacząć planować noworoczne postanowienia i ustanowić ekscytujące nowe cele na ten nadchodzący rok.

Kalendarz z Fazami Księżyca na rok 2019 tutaj

Uwaga ma Księzyc jałowy w tej pełni!!! 

19,01,19 2:32-4:44 
21,01,19 2:50-4;54
23,01,19  2:19-4:22
24,01,19  14,50- 25,01,19 05,02Pełnia Księżyca Wilka jest nazywana również jako:
Cichy Księzyc,Księżyc Śnieżny,Księżyc Mrożny,Księżyc Niewinny,Księżyc Odległy oraz Księzyc Łagodnej Zimy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...