piątek, 13 września 2019

Piątek 13-go ♀ Energia Bogini

Piątek 13-go
Piątek 13-go ♀ Energia Bogini 


Czy jest coś, czego można się obawiać w piątek 13-go?
Od lat ludzie mówią nam, że piątek 13 to pechowy dzień. 
Horrory zostały nazwane po tym dniu, a badania wskazują również, że liczba wypadków wzrasta w piątek 13
Ale skąd to wszystko?
Czekałam dosyć długo by napisać ten artykuł 

W czasach patriarchalnych piątek 13 był uważany za dzień bogini. 
Uznano, że jest to dzień oddawania czci Boskiej Kobiecości, która żyje w nas wszystkich, oraz cześć cykli stworzenia, śmierci i odrodzenia.

Piątek 13 był uważany za bardzo potężny dzień do manifestacji, uhonorowania kreatywności i świętowania piękna, mądrości i pożywienia duszy.

Piątek to Dzień Wenus    i wszyscy wiemy, że Wenus jest uosobieniem kobiecej energii.

Jej energia dołącza do nas pod koniec tygodnia, aby uczcić minione dni i przypomnieć, że ważne jest, aby odpocząć, zrelaksować się i bawić.

Jako społeczeństwo wszyscy czekamy na piątek (dzień Wenus) i wszyscy naturalnie odczuwamy relaks i reset  w jej pocieszającej energii.

Piątek to idealny dzień na przyjęcie Wenus jak energię i skupienie się na kreatywności, pięknie i zmysłowości.

Energia Wenus zachęca nas również, aby dostroić się do naszej otwartej kobiecej energii, aby stymulować naszą kreatywność i wprowadzać na świat sztukę, muzykę i uzdrawianie.

Liczba 13 zawiera również niezwykle silną kobiecą energię i jest uważana za liczbę śmierci i ponownych narodzin, stworzenia, płodności oraz krwi.

Wynika to z faktu, że każdego roku mamy 13 cykli księżycowych, a przeciętna kobieta również doświadcza 13 miesiączek  rocznie.

Jeśli miesiączki kobiety są zsynchronizowane z cyklem Księżyca, zrzuci podszewkę na Księżyc w nowiu i owuluje na Księżycu w pełni.

Średnio trzynasty przypada w środku cyklu księżyca i reprezentuje punkt pośredni między śmiercią a ponownym narodzeniem.
 Punkt środkowy między nowiem, gdzie kobieta zrzuca (śmierć), a pełnią, gdzie kobieta owuluje (odradza się).
W czasach patriarchalnych, gdy kobieta krwawiła, uważano ją za ucieleśnienie boskich i magicznych mocy.
 Wszyscy uważali ją za swoją mądrość i umiejętność przekazywania intuicyjnych i psychicznych wiadomości.

Kiedy owulowała, uważano ją za szczyt jej mocy i świętowano za jej zdolność do przyjmowania, utrzymywania i tworzenia nowego życia.

Dopiero kiedy społeczeństwo stało się bardziej patriarchalne, kobiety poczuły się zawstydzone, gdy były w tym stanie , i zignorowały swój niesamowity potencjał tworzenia i utrzymywania przestrzeni dla nowego życia.

Takie podejście przyczyniło się do tego, że piątek 13 jest pechowym dniem.

Kalendarz księżycowy składa się również z 13 miesięcy, co dodatkowo wspiera 13 jako posiadających kobiecą moc.

Księżyc reprezentuje również kobiecą energię i pomaga nam zrozumieć emocje i wrażliwość oraz poradzić sobie z nimi.

Na wykresie astrologicznym Księżyc rządzi nie tylko naszymi emocjami, ale także naszym potencjałem i sposobem, w jaki decydujemy się wyrażać poprzez życie. W rzeczywistości dla wielu ludzi zrozumienie ich znaku Księżyca może często pomóc w zwiększeniu świadomości niż ich znak Słońca.

Łącząc piątek i liczbę 13 razem, widać, że piątek 13 jest w rzeczywistości bardzo potężnym dniem dla kobiecej energii i kreatywności.

Jest to również niezwykle potężny czas śmierci i odrodzenia, ponieważ reprezentuje ten środkowy punkt w cyklu między czymś nowym, a czymś wymykającym się.

Piątek 13 był często wysoko ceniony przez kobiety i pogańską społeczność, a wiele rytuałów i zaklęć jest często przeprowadzanych w tym dniu, aby maksymalnie wykorzystać tę piękną energię. 

Pomogło to również przyczynić się do strachu wokół piątek 13, ponieważ był to ważny dzień dla wielu, którzy czcili cykle przyrody (często nazywane czarami).

Wszyscy mamy w sobie kobiecą energię, więc piątek trzynasty jest nie tylko dla kobiet. Jest to dzień, w którym wszyscy możemy uhonorować lub posiadać zdolności do tworzenia i otrzymywania energii z otaczającego nas świata.

Piątek 13 nie jest pechowym dniem. 
Piątek 13 jest dniem Bogini i jest pięknym dniem na tworzenie i świętowanie życia. 
To piękny dzień, aby dostroić się do swoich emocji i wrażliwości oraz podziękować pięknej Bogini, która żyje w nas wszystkich.
Ja osobiście uwielbiam ten dzień ,zawsze tego dnia  otrzymuje od Wszechświata  szczęście Zawsze spotyka mnie coś miłego .
A jak to jest z Tobą zachęcam do komentowania .

Bądźcie błogosławieni ✪  

Kochani wszystkiego dobrego 
Przydatny artykuł Piątek dzień Wenus

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Całkowite zaćmienie Słońca w nowym Księżycu Strzelca -energia

Całkowite zaćmienie Słońca w nowym Księżycu Strzelca   Wybierzmy się w podróż w głąb pamięci, aż do maja 2020 roku . Jaki wzrost osiągnąłeś ...