wtorek, 29 października 2019

31 października przerzedzająca się zasłona między światem żywych a umarłychWiele kultur na całym świecie , celebruje  ten czas pod koniec października początek  listopada.
Po stronie zachodniej ten czas znany jest jako Wigilia Wszystkich Świętych, w Meksyku znany jako  Dzień Zmarłych, i obchodzony jest tradycyjnie od 3 tysięcy lat.
 W Gwatemali w trakcie obchodów upamiętniających swoich zmarłych, bogato dekoruje się  groby oraz głośno śpiewa .
Starożytni Celtowie  obchodzili Samhain, a starożytni Egipcjanie obchodzili w tym czasie  Święto Doliny .
Z perspektywy astrologicznej koniec października i początek listopada to także moment, w którym Słońce przenosi się do Skorpiona , znaku zodiaku związanego ze śmiercią i ponownym narodzeniem.
Ponadto, z perspektywy numerologii, przejście z liczby 10 na 11 oznacza również czas zwiększonej wrażliwości na królestwa duchowe i na wyższe poziomy świadomości.
Zdecydowanie wydaje się, że ta pora roku ma pewne znaczenie, jeśli chodzi o szanowanie cykli śmierci ,bliskich zmarłych  oraz łatwiejszy dostęp do świata duchów.
Wiele z tych starożytnych uroczystości obejmuje przekonanie, że 31 października zasłona między żywymi i umarłymi jest najcieńsza. Przekonanie to obserwuje się podczas gaelickiego festiwalu Samhain, a także w Dniu Zmarłych, którego korzenie sięgają czasów Azteków.
Samhain tłumaczy się na „koniec lata” i był świętem końca roku.
 Z tego powodu przeprowadzono wiele rytuałów, które obejmowały temat śmierci i odrodzenia, a w rzeczywistości wiele z tych rytuałów zostało zintegrowanych z tym, co teraz obchodzimy jako Halloween .
Część tych rytuałów śmierci podczas Samhain obejmuje wydawanie pokarmu duszom zmarłym oraz ucztowanie, aby uczcić świat duchów i podziękować im za żniwa  całego roku.
Obchody Dnia Zmarłych w Meksyku(Dia de Muertos) to także pora roku, w której uważa się, że zmarli bliscy mogą wrócić na Ziemię, aby udzielić błogosławieństwa swojej rodzinie.Odbywają się święta, a rodziny tworzą specjalne ołtarze ze zdjęciami swoich bliskich, świętując ich powrót na Ziemię.
Wydaje się, że wiele razy w roku zasłona jest najcieńsza między tym królestwem a królestwem duchów. Może się również zdarzyć, że lokalizacja może mieć wpływ na łatwość dostępu do tych różnych bram.
Podczas gdy wiele osób nadal obchodzi święta takie jak Samhain i Dzień Zmarłych, jest też wielu ludzi, którzy tego nie robią. 
W rzeczywistości świat wschodni jest tak naprawdę jedną z niewielu kultur, które nie świętują śmierci.Raczej  ten okres wzbudza smutek,żal oraz niesprawiedliwość.
Też kiedyś tak do tego podchodziłam ,ponieważ wszczepione to było  z mlekiem matki w kulturze oraz religii.
Dzisiaj cieszę się że zmieniłam swoje nawyki, cieszę się że jestem wolna od religii,i  narzuconych przekonań,dzisiaj mogę kontaktować się z bliskimi ,a nie opłakiwać ich stratę do końca swoich dni  ponieważ wszytko jest inne i bardziej dla mnie zrozumiałe 
Nawet Halloween, które wywodzi się z Samhain, zostało "rozwodnione" i stało się dniem skupionym na cukierkach i kostiumach, zamiast świętować  prawdziwą ideę śmierci.
Śmierć w wschodniej części  świata niestety wciąż jest tematem tabu, a pomysł wydawania jedzenia bliskim lub świętowania powrotu na Ziemię nie jest powszechnie akceptowany,jest wręcz tępiony ponieważ to jest czczenie diabła.
Co jest totalną bzdurą,tak jak i reiki ,medytacja i inne wspaniałe rzeczy dzięki którym ludzie łapią równowagę na tym świecie ,są odbierane demonicznie  
Jednak rośnie świadomość niewidzialnych światów, a także rosnąca potrzeba zdrowych postaw wokół śmierci .
Świętowanie śmierci polega również na celebrowaniu życia oraz na czczeniu i dziękowaniu zmarłym duszom, które dotknęły waszego życia , które jest wam błogosławione.
Jeśli masz w swojej kulturze rytuały śmierci, może to być idealna pora roku na ich przyjęcie i rozpoczęcie ich wprowadzania w ramach corocznej praktyki duchowej.
Jeśli tego nie zrobisz, zastanów się nad przyjęciem niektórych tradycji lub pomysłów, które będą Ci odpowiadać.
Oto kilka pomysłów:
  • Zapal czarną świecę, aby uhonorować ciemność, która jest częścią cyklu życia
  • Oczyść i uwolnij rzeczy ze swojej przestrzeni / szaf, których już nie potrzebujesz
  • Zapisz, co chcesz uwolnić ze swego życia i spal je w ognisku
  • Podziękuj  za dar życia
  • Medytuj i łącz się ze swoimi przewodnikami duchowymi lub bliskimi w niebie
Świętowanie śmierci jest czymś, czego potrzebujemy, aby czuć się komfortowo, więc dlaczego nie wykorzystać tej pory roku, aby uhonorować i zapamiętać cykle życia i śmierci. W końcu to krąg życia i porusza nas wszystkich…

Pomocne artykuły:

Duchowe znaczenie Halloween
Sabat Samhain

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...