niedziela, 6 października 2019

7 sióstr-Plejady i ich energia


Pomiędzy jesienią a zimą, jeśli spojrzysz w niebo, zobaczysz gromadę siedmiu gwiazd zwanych Plejadami.
Gwiazdy Plejad zostały zapisane w starożytnych tekstach i rysunkach w wielu cywilizacjach, w tym Greków, Egipcjan, Hindusów, Australijskich Aborygenów, rdzennych Amerykanów, Japończyków i innych.
W mitologii greckiej Plejady były nazywane Siedmioma Siostrami i były pięknymi, silnymi kobietami, które zostały umieszczone na niebie, aby uspokoić morza i czuwać nad żeglarzami.
W tradycjach celtyckich Plejady rosną w okresie jesiennym, czas ten jest synonimem świętowania i honorowania cyklu śmierci , dlatego Siedem Sióstr było związanych ze śmiercią, stratą i żalem, ale uważano również, że przynoszą pociechę w żałobie.
Oprócz panowania nad cyklem śmierci Siedem Sióstr było znane z tego, że wnoszą silną kobiecą energię, a także trudności.
Plejady siedzą przy około 28-29 stopniach Byka do 0 stopni Bliźniąt i zgodnie z tradycyjną astrologią, ilekroć istniała planeta lub wyrównanie zbliżone do tego stopnia, zwykle było to postrzegane jako zły omen.
Ta negatywna konotacja była jednak bardziej prawdopodobna ze względu na sposób, w jaki kobieca energia została zinterpretowana w czasie, gdy rejestrowano te zapisy.
Jak wiemy dzisiaj, energia kobieca nie jest gorsza, nieszczęśliwa ani słabsza od energii męskiej, jest po prostu inna i dziwaczna na swój sposób.
Dzisiaj we współczesnej astrologii wielu uważa, że ​​wysoce zaawansowana kobieca energia przechowywana przez Plejady ma zdolność do głębokiego uzdrawiania i łączenia się z naszym życiem, a nie złych wróżb.
Plejadiańska energia wiąże się również z budowaniem zdrowych społeczności, uczeniem się harmonijnego życia z ziemi i tworzeniem poczucia miłości i przynależności.
Gdy Plejady siedzą na końcu Byka i rozpoczynają Bliźnięta, jeśli urodzisz się na zboczu około 18-22 maja lub masz jakieś planety urodzeniowe zbliżone do tego stopnia, prawdopodobne jest, że masz silną energię Plejadan. Siedem Sióstr jest po twojej stronie!
Tak samo, między równonocą jesienną a przesileniem zimowym, na naszych odpowiednich półkulach świata z większą łatwością możemy wykorzystać mądrość Siedmiu Sióstr.
Alcyone

Najjaśniejszą gwiazdą Plejad jest Alcyone i często uważa się ją za żeński odpowiednik Syriusza .
Podobnie jak Syriusz, Alcyone jest gwiazdą o wysokiej wibracji, która jest niezwykle silna i potężna. Jeśli pomyślimy o Syriuszu jako o naszym Duchowym Słońcu, Alcyone może być prawie jak nasz Duchowy Księżyc.
Mówi się także, że Alcyone przenosi fale kobiecej energii na Ziemię, aby przypomnieć nam o wykorzystaniu tych cech.
Pamiętajcie, że kobieca energia wykracza poza płeć. Reprezentuje naszą zdolność płynięcia z prądem, słuchania i ufania naszej intuicji, korzystania z głębszych zmysłów i faworyzowania pokarmu nad działaniem.
Kobieca energia to nasza zdolność do cierpliwości i współczucia oraz do praktykowania własnej miłości, ale nie chodzi tylko o kochanie siebie, gdy wszystko jest w porządku. Musimy nauczyć się kochać wszystko,również rzeczy  dobre, złe i brzydkie.
Kobieca energia rządzi również cieniami życia i ciemniejszymi emocjami, które wszyscy od czasu do czasu odczuwamy.
Być może to te mroczne cechy, które społeczeństwo nie zachęca do patrzenia, przyczyniły się również do negatywnego związku z Siedmioma Siostrami w przeszłości.
Ale w tej energii nie ma nic negatywnego i zamiast unikać tych ciemniejszych emocji, możemy zamiast tego nauczyć się je obejmować, aby prowadzić bardziej znaczące  życie.
Wszyscy mamy stronę cienia, wszyscy wiemy, jak to jest czołgać się w ciemności śmierci, zanim nastąpi odrodzenie, a wygoda w tej przestrzeni jest tym, do czego wzywa nas Siostra.
Wzmacniając naszą kobiecą energię, może pomóc nam pozostać zakorzenionym w naszym procesie, nawet gdy ciemność zapada w naszym życiu.
Kiedy Plejady są jasne na niebie, możemy łatwiej wykorzystać naszą kobiecą energię i nauczyć się wygodnego siedzenia w naszej ciemności. Wszyscy mamy rany, wszyscy mamy bóle i lęki, a moc jest w stanie to zaakceptować.
W świetle Plejad możemy również przypominać o nietrwałości życia oraz o tym, że śmierć jest częścią natury i częścią naszej historii.
Plejady są dominującą siłą w naszej kosmicznej atmosferze tutaj na Ziemi, a gdy kobieca energia wciąż rośnie i równoważy silne męskie energie, które od dawna dominują w naszym polu energetycznym, będziemy w stanie obudzić się i dostrzec  co Plejadańska energia może przynieść światu i naszemu życiu.
Poświęć chwilę, by poszukać Siedem Sióstr na niebie .Zobacz, jak lśnią na nocnym niebie, przypominając ci, abyś świętował podróż życia i śmierci oraz by świętować kobiecą moc, która żyje w nas wszystkich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...