poniedziałek, 28 października 2019

Duchowe znaczenie Halloween

Duchowe znaczenie Halloween
Duchowe znaczenie Halloween

Halloween lub Samhain(sabat) przypada 31 października i wtedy uważa się, że zasłona między światem żywych a światem umarłych jest najcieńsza.
W Halloween chodzi o świętowanie cyklu śmierci i odrodzenia. Na półkuli północnej liście umierają, a przyroda przygotowuje się na zimę. Tak samo na półkuli południowej uśpione pąki przygotowują się do odrodzenia i otwarcia na początek lata.
Śmierć i odrodzenie to ważny cykl, który jest stale obserwowany w naturze, a także coś, co jest odzwierciedlone w nas. Zawsze przechodzimy własny proces zrzucania, uwalniania i odradzania się, podróżując po drodze życia.
Halloween to czas uczczenia „śmierci”, których wszyscy doświadczyliśmy przez cały rok. Nadszedł czas, aby pogodzić się ze wszystkim, czego potrzebowaliśmy, aby odpuścić i świętować cykl nowego.
W czasach pogańskich Samhain był obchodzony, jak tylko zegar tykał do 1 listopada, ponieważ wierzono, że aktywność duchowa 1/11 była najwyższa.
Jednym z powodów, dla których aktywność duchowa jest tak wysoka tej nocy, są wibracje daty 111.
Jeśli spojrzysz na każdą cyfrę 1 jako filar, zobaczysz, że środkowy filar reprezentuje zasłonę i „utknięcie” między dwoma światami. Mówi się również, że zasłona między żywymi i umarłymi jest najcieńsza ze względu na pozycję Słońca w głębokim i intuicyjnym znaku Skorpiona.
Energia Skorpiona polega na transformacji i honorowaniu cykli śmierci i odrodzenia, ale także rządzi zjawiskami paranormalnymi i naszym połączeniem z innymi wymiarami i portalami.
Wracając do symboliki trzech filarów (111), ciemność, która pada od 31 października do 1 listopada, pozwala nam i innym istotom podróżować między wymiarami. Właśnie tak powstała tradycja  przebierania się w kostiumy - ludzie robili to, aby uchronić się przed wędrującymi duchami, które mogłyby wyrządzić im krzywdę.
Mimo że portal jest odblokowany o tej porze roku, Halloween to tak naprawdę święto Matki Natury i nieustannie ewoluujących energii, które żyją wokół nas i przez nas.
Jak wiecie, energii nie można  zniszczyć, po prostu przenosi się z jednej formy do drugiej, i to jest dokładnie to, do czego jesteśmy powołani, aby czcić ten święty czas.
W czasach pogańskich na Samhain odbywały się ważne rytuały, aby uczcić śmierć, bogów, duchy i zrozumieć powiązania wszystkich istot i stworzeń w tym wszechświecie.
Jednak Halloween nie należy się obawiać. Czas zastanowić się nad tym, że jesteśmy istotami duchowymi, które nigdy nie umierają. Zamiast tego żyjemy w różnych formach i na różne sposoby. Nieustannie odtwarzamy się poprzez cykle życia.
Niezależnie od „śmierci”, których doświadczyłeś w tym roku, niezależnie od tego, czy będzie to śmierć idei, bliskich, postaw, związków, marzeń itd., Halloween to idealny czas, aby uhonorować zmianę i uhonorować nową energię, która będzie teraz widoczna w twoim życiu.
Halloween to także świetny czas na świętowanie i rozpamiętywanie o  bliskich, którzy przeszli na drugą stronę. Możesz to zrobić, zapalając świecę, pomijając  lub po prostu odmawiając modlitwę lub błogosławieństwo.
31 października - 1 listopada to także potężny czas na wzmocnienie swojej intuicji i połączenia z Boskim, wiecznym płomieniem.
Pomocny artykuł: Sabat Samhain


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...