wtorek, 15 października 2019

Zablokowana Czakra Serca-Jak ją otworzyć i zabezpieczyć

Zablowana czakra sercaCzakra serca jest miejscem spotkania waszego ciała i duszy. 
Jest to most  między duszą, którą jesteś, a fizycznym ludzkim ciałem, którym również  jesteś.

W tym życiu mamy rachunki do zapłacenia, lęk przed pokonaniem, ego ,pracę i zasady, których należy przestrzegać.
 Ale to nie jest suma tego, kim jesteśmy. 
Nie jesteśmy tylko ciałem wysłanym tutaj, by płacić rachunki, jesteśmy duszą tutaj na duchowej misji. 
Jesteśmy duszą posiadającą ludzkie doświadczenie, a miejscem spotkania człowieka i duszy jest czakra serca.
Mamy 7 głównych czakr lub centrów energetycznych ciała, a czakra serca, która znajduje się w klatce piersiowej, to miejsce, w którym uczymy się chodzić stopami na ziemi w stabilnym i bezpiecznym kierunku, cały czas podążając za naszą duszą, naszą intuicja i mądrością Wszechświata.
Nasza czakra serca jest szczególnie aktywna gdy mamy sezon Lwa i rządzi klatką piersiową, płucami, piersiami i układem krążenia.
Podobnie jak krew, która przepływa przez nasze żyły, czakra naszego serca ma potencjał, by przepływać przez nasze ciało, dostarczając nam energii witalności i siły życiowej.
Część symbolu czakry serca to sześcioramienna gwiazda wykonana z dwóch trójkątów - jeden skierowany w górę, a drugi skierowany w dół.
Trójkąt skierowany w górę symbolizuje potrzebę wstawania i przebudzenia.Potrzeba dążenia do lepszego i podniesienia naszego życia. W zależności od tego, czym jest nasza podróż duszą, wszyscy mamy różne rzeczy, z których uczymy się wyrastać. Wszyscy mamy sposoby na poprawę siebie i naszego życia.
Trójkąt skierowany w dół wskazuje źródło płynące z niebios do naszej istoty.Symbolizuje naszą potrzebę ugruntowania i przestrzegania reguł społecznych i ludzkich ograniczeń, pamiętając jednocześnie, kim naprawdę jesteśmy.
W naszej czakrze serca powstają odpowiedzi na nasze pytania. To miejsce, w którym możemy się dowiedzieć, czym jest nasza radość, czym jest nasza ścieżka duszy i jakie powinny być nasze kolejne kroki. Nasza czakra serca jest miejscem, w którym możemy połączyć nasze ludzkie potrzeby i pragnienia z pragnieniami naszej duszy.
Kiedy czakra naszego serca jest otwarta i wyrównana, czujemy się pewni siebie, pełni inspiracji i pełni celu.
Za każdym razem, gdy tracimy wiarę lub nadzieję , za każdym razem, gdy czujemy się rozczarowani lub zamknięci wobec świata lub innych, ilekroć okaże się, że utraciliśmy wiarę lub zaufanie do innych, może to być spowodowane tym, że czakra naszego serca została zamknięta .
Nasza czakra serca jest cenna, więc kiedy ból serca, zdrada, ból i żal nadchodzą, nasze serce buduje mury, aby się chronić.
W następstwie ponieważ pozostawione niewidzialne ,mury pozostają i blokują nas od otwarcia się na miłość, którą mamy do siebie, do innych i do świata.
Gdy czakra serca jest zablokowana, może to spowodować,że :
 • Czujesz brak celu
 • Gorycz i gniew wobec życia lub innych
 • Szukanie winnych  lub osądzania innych
 • Choroby serca, piersi lub układu krążenia
 • Trudno jest zaufać innym
 • Poczucie bycia samotnym lub odizolowanym od innych
 • Brak kontaktu lub odłączenie się od emocji
 • Stajesz się  nastrojowy, wyjątkowo wrażliwy lub drażliwy
 • Dominuje Tobą współzależność lub potrzeba nadmiernej niezależności
 • Napięte relacje
 • Nienawiść i osąd
 • Czujesz się  że jesteś  obojętny na rzeczy, które kiedyś były dla Ciebie ważne
Jeśli chodzi o radzenie sobie z czakrą serca, odpowiedzią jest zawsze więcej miłości.
W chwili, gdy zaczynamy bić się ze samym sobą , zawstydzać siebie lub obwiniać innych, ściana wokół naszego serca po prostu staje się silniejsza.
Droga do serca prowadzi z łagodną, ​​kochającą dobrocią. 
Najpierw zaczyna się od nas samych, a następnie rozszerza się na innych, nasze życie, a potem świat.
Jeśli czujecie, że wasza czakra serca potrzebuje trochę miłości.
 Jeśli chcesz ponownie znaleźć swoją radość, ponownie poczuć miłość lub zjednoczyć swoją duszę z ciałem, oto sposób na aktywację i otwarcie czakry serca:
 


Jak otworzyć i obudzić czakrę serca:

1. Usiądź w cichej, wygodnej pozycji. Jeśli możesz, rób to na zewnątrz w otoczeniu przyrody. 
Weź 3-4 głębokie oddechy, aby się uspokoić. 
Weź dłoń i połóż ją na środku klatki piersiowej.

2. Zacznij robić koła w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, wyobrażając sobie, że jesteś zegarem. 
 Powtórz ten ruch 100 razy.
 Kiedy to robisz, wyobraź sobie, że czyścisz, uwalniasz i rozpuszczasz wszelkie blokady w czakrze serca.
3.Po wykonaniu 100 kółek, wytrząśnij rękę i zacznij przesuwać ją w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara . 
Kiedy to robicie, wyobraźcie sobie, że pieczętujecie i otwieracie czakrę serca. 
Po prostu obserwuj wszelkie odczucia, które do ciebie przychodzą.
 Powtórz to 100 razy.
4.Teraz oprzyj ręce na kolanach, zamknij oczy i wyobraź sobie czakrę serca jako piękny kwiat lotosu.
 Zobacz go jako mały pączek, a następnie obejrzyj go, aby odsłonić piękny, jasny kwiat.
 Trzymaj ten obraz w myślach tak długo, jak tylko  chcesz.
Powtarzaj to ćwiczenie tak długo, jak potrzebujesz. 
Podczas tworzenia kręgów możesz zauważyć różne odczucia lub wibracje energii. 
Słuchaj swojego ciała. Jeśli stanie się zbyt intensywny, możesz zmniejszyć liczbę kręgów, możesz też uczynić je tak dużymi lub tak małymi, jak tylko chcesz. 
Jeśli wolisz, możesz również unosić dłoń kilka cali nad klatką piersiową. 
Twoja intuicja będzie Twoim przewodnikiem!

Teraz, gdy czakra twojego serca jest czysta i otwarta, oto kilka wskazówek , abyś mógł trzymać ją z dala od blokad

1. Postaraj się uświadomić sobie wszystko, co blokuje czakrę serca. Medytuj lub spróbuj poczuć, jakie nawyki, wspomnienia, lęki lub wzorce przyczyniają się do barier wokół twojego serca. Staraj się to kontrolować
2. Bądź otwarty na wyrażanie swoich prawdziwych i szczerych emocji. 
Kiedy zgniatasz to, co czujesz lub próbujesz ukryć swoje prawdziwe uczucia uśmiechem, może to również przyczynić się do blokowania w tym obszarze. 
Bądź prawdziwy nie walcz ze  sobą i nie bój się tych ciężkich, negatywnych emocji które czasem spotykamy na swojej drodze . 

3. Zielony i różowy to kolory związane z czakrą serca, więc staraj się otaczać tymi kolorami tak często, jak to możliwe. Pomocne może być również spożywanie naturalnie zielonych lub różowych potraw i noszenie kryształów tych kolorów.Niektóre kryształy związane z czakrą serca to turmalin szmaragdowy, zielony lub arbuzowy, malachit, jadeit i kwarc różowy .
4. Ćwicz dużo miłości własnej ! Nie chodzi tylko o kąpiel z bąbelkami, ale także o wyznaczanie granic, mówienie "tak" sobie a nie innym, rozliczanie się z odpowiedzialności i branie odpowiedzialności za swoje myśli, uczucia i działania.
5. Poruszaj i rozciągaj swoje ciało w sposób, który pozwala twojej klatce piersiowej otworzyć się na świat. Istnieje wiele pozycji jogi lub możesz spróbować tego ćwiczenia:
 • Usiądź po turecku na podłodze i wyciągnij ramiona prosto przed siebie, kciukami skierowanymi do góry. Weź głęboki wdech, a następnie podczas wydechu rozłóż ręce na bok tak szeroko, jak to możliwe. Następnie wdech, aby przywrócić ręce do centrum. Powtórz to przez 30 oddechów.
6. Stymuluj czakrę serca za pomocą dźwięków, takich jak śpiewające misy przeznaczone do czakry serca, dzwonków, gongów i śpiewów. 
Dźwięk „YAM” jest powiązany z czakrą serca, więc intonuj to na różnych wysokościach i częstotliwościach i zobacz, co najlepiej rezonuje z tobą.
7.Róża, róża z pelargonią lub mięta pieprzowa to niektóre z olejków eterycznych związanych z czakrą serca. Wymieszaj te oleje z olejem nośnikowym lub zwykłym środkiem nawilżającym i wmasuj je w okolice klatki piersiowej po kąpieli lub przed snem.
8. Codziennie praktykuj życzliwość, wdzięczność i współczucie. Im bardziej wprowadzasz te emocje w swoje życie, tym silniejszy i bardziej dostosowany do wibracji czakry twojego serca staniesz się.
9. Nie bój się toksycznym relacjom odejść ,budować i tworzyć pozytywne relacje z innymi. Budowanie znaczących połączeń i kontakt wzrokowy podczas interakcji z innymi to świetny sposób na wzmocnienie czakry serca.
10. Staraj się mówić i reagować z serca tak bardzo, jak to możliwe. 
Zanim podejmiesz decyzję, napiszesz wiadomość e-mail lub podejmiesz jakieś działanie, sprawdź, czy możesz najpierw dostroić energię swojego serca i przekonać się, jaką ma ona mądrość lub wskazówki.
 Możesz nawet wyobrazić sobie, jak energia twojego serca unosi się w twojej świadomości i gardle, aby pokryć myśli i słowa.
Kiedy poruszasz się po świecie z otwartą czakrą serca, pozwala ci to połączyć się z miłością, którą jesteś. 
Pozwala dawać i otrzymywać miłość oraz zawsze czuć się bezpiecznym i chronionym  samym w sobie.
Wypróbuj niektóre z tych kroków i sprawdź, czy możesz poruszać się po świecie z otwartym sercem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pełnia Księżyca w Raku styczeń 2023 r.-energia

W końcu nadszedł rok 2023, a wraz z nim pierwsza pełnia Księżyca w tym roku. Pierwsza pełnia Księżyca w tym  roku przypada na wodnisty, intu...