środa, 12 lutego 2020

Huna-czas na nową podróż


Huna

Huna oznacza po hawajsku „sekret”
Huna, w swojej najczystszej formie, jest starożytną wiedzą, umożliwiającą człowiekowi połączenie się z jego najwyższą mądrością. 
Huna dotyczy wzmocnienia, zwiększenia duchowości, energii i metafizycznych mocy uzdrawiania.
 Co jeśli mógłbyś doświadczyć i połączyć fizycznie, emocjonalnie, psychicznie i duchowo z Siłą Wyższą, która może dać ci siłę do wprowadzenia w życie tego, czego zapragniesz?

Zrozumienie i wykorzystanie podstaw, czyli „siedmiu zasad”(patrz poniżej) Huny, ma na celu uzdrowienie i harmonię dzięki sile umysłu .
 Ta sztuka uzdrawiania i nauka o ziemi ma charakter duchowy. 
Doświadczenie jego koncepcji daje nam możliwość zintegrowania umysłu, ciała i ducha. 
Można uznać nauki Huny za jedno z narzędzi natury, które są pomocne w rozwoju wewnętrznej wiedzy i wzmacnianiu wrodzonych zdolności psychicznych .

Dla przeciętnego człowieka najważniejsza jest uzdrawiająca modlitwa według metody Huny.Przez serię głębokich oddechów gromadzi się energię ,którą podświadomość wraz z obrazem np.zdrowej części ciała przesyła do ojca określonego jako nadświadomość 

Huna pochodzi z czasów starożytnych, jest jedną z oryginalnych sztuk i nauk o uzdrawianiu i rozwoju duchowym. 
Wierzy się , że może mieć nawet 35 000 lat i jest częścią oryginalnych nauk ludów ziemi, które koncentrowały sie na kontynencie, który już nie istnieje.
Dlatego mylnym jest pojęciem uznawanie że sama Huna pochodzi z Hawajów. 

Długo po skodyfikowaniu oryginalnych nauk ludów ziemi i ich rozprzestrzenieniu na cały świat kontynent zniknął.
 Nauki były kontynuowane na Hawajach oraz  w innych częściach świata.

Przez długi czas rozwinął się system rozwoju osobistego, uzdrawiania i dyscypliny duchowej znany wszystkim.
 System był systemem zrównoważonym - takim, który w równym stopniu szanował mężczyzn jak i  kobiety.
 Dawniej nie było  tajemnic ,wszytko było poprostu oczywiste ,informacje dotyczące technik nie były zapisywane  ani formalnie nauczane.

W samych Hawajach nauczanie to pierwotnie nazywało się Ho'omana 
(„wytwarzanie many lub energii siły życiowej”). 
Ludzie, którzy praktykowali te nauki i techniki, wiedzieli, że cała moc i cała siła życiowa emanują z Jedynego, źródła wszelkiego - wszelkiego życia, całej energii, która na Hawajach nazywała się „Io" 
W tamtych czasach tę samą wiedzę nauczano także wszędzie na świecie. 
Jednak na całym świecie przetrwały tylko resztki tego systemu,uważa się że ponad 70% całej wiedzy o Hunie  wciąż  pozostaje dla nas nieznaneZAKRES HUNY:
 Huna jest tak szeroka, jak każdy inny system szamanistyczny, i ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje odpowiednik od Huny do wszystkich innych nauk szamańskich i magicznych. 

Możemy myśleć o pochodzeniu myśli w Hunie tak, jak w Wicca, Alchemii czy Hermetyce w zachodniej Europie; taki sam jak tradycja Indian amerykańskich; i to samo co nauki Aborygenów w Australii, nauki Maorysów w Nowej Zelandii lub oryginalne nauczanie Tantry w Indiach.

Tak więc, podczas gdy istniała tradycja Ducha Świętego Strażnika w hermetyce, alchemii i tradycji rdzennych Amerykanów, tak również w Hunire mamy tradycję Wyższego Ja.
Tam, gdzie istniała tradycja 5 żywiołów w hermetyzmie, alchemii i tantrze w Indiach, więc również w Hunie mamy 5 żywiołów.
Tam, gdzie istniała tradycja "Czasu Snu" w Tradycji Indian Amerykańskich, tradycje Maorysów i Aborygenów, więc również w Hunie mamy Moe Uhane (Czas Marzeń) .
Tam, gdzie Zioła były używane w uzdrawianiu w indiańskich tradycjach, chińskich i innych tradycjach, tak i w Hunie mamy tradycję uzdrawiania ziołami.
Tak jak w  Reiki dochodzi do uzdrowienia energii, tak samo jak w Hunie z użyciem symboli do uzdrowienia energii (o symbolach postram się zamieścic oddzielny artykuł)
Tam, gdzie istniała tradycja używania liczb i gwiazd do prognozowania w Astrologii, Kabale i Numerologii, tak również w Hunie  mamy tradycję używania gwiazd i liczb do przewidywania.
I tam, gdzie była tradycja intonowania w tradycji rdzennych Amerykanów, Aborygenów, tradycjach Maorysów i tradycji Tantry,  również w Hunie mamy tradycję intonowania.
Także Huna nie jest dziwactwem,nowym wymysłem dziś trochę chaotycznego świata ezoterycznego  .
Nie ważne gdzie mieszkamy,nie ważne jakiego koloru jemy chleb i czy z masłem czy bez.
Każdy ma prawo poznać swoje Wyższe Ja by otrzymać dostęp do całej wiedzy wrzechświata 


Siedem zasad Huny


  • IKE -  Świat jest tym, czym myślisz że jest .
  • KALA -  Nie ma granic
  • MAKIA -  Energia płynie tam, gdzie uwaga.
  • MANAWA -  Moment mocy jest teraz 
  • ALOHA -  Kochać to  znaczy być szczęśliwym.
  • MANA -  Cała moc pochodzi z wnętrza.
  • PONO -  Skuteczność jest miarą prawdy.

  1. *Siedem zasad Huny pokazanych tutaj przypisuje się Serge'owi Kahili Kingowi, założycielowi The Aloha Project , organizacji, która ewoluowała, aby zjednoczyć ludzi, którzy są dostosowani do kultury hawajskiej, duchowości i uzdrawiania.
Wskazówki:

 Rozpoczynając własna  naukę  nad Huną lub inną ezoteryczną dyscypliną, którą wybierzesz, weź pod uwagę następujące kwestie:
Duch każdego ezoterycznego kursu czy szkolenia  nie polega wyłącznie na nauczaniu  się informacji, ale na wpływach pochodzących od nauczyciela, który z czasem dostroi ucznia do coraz wyższych poziomów wibracji. 
Bardzo istotna wskazówką jest to że chociaż nauczyciela celem jest przekazywanie mądrości, jej prawdziwa moc leży w kontaktach z niewidzialnymi i w istocie światami wewnętrznymi. 
Jeśli nie ma tych kontaktów, nie może dać swoim uczniom mocy do zastosowania teorii intelektualnej w praktyce. 
Wszystkie różne szkoły pierwotnych nauk ogólnie podzielają te same zasady, ale różnią się one bardzo sposobem gromadzenia mocy i zdolności do stosowania i dzielenia się tą mocą i wiedzą o niej .

Każda zdobywana przez nas wiedza ezoteryczna  powinna zwiększać pozytywne cechy charakteru. 
Przede wszystkim powinno to przynieść rosnącą równowagę umysłu. 
Jeśli tego nie zrobi, coś jest nie tak. Jaki może być cel, jeśli uczeń doświadczy nieba, które jest dla niego otwarte, a jednak straci rozum, środki do życia i przyjaciół? 
Kochani mówiąc wprost, trening w Hunie nie powinien powodować utraty pracy, relacji i wszystkiego, co jest mu bliskie.
 Rezultatem każdej ezoterycznej nauki jest i zawsze powinna być równowaga.
 Pamiętaj, że masz cztery części swojej osobowości: fizyczną, emocjonalną, intelektualną i duchowąa każda metoda twojego osobistego szkolenia powinna uwzględniać wszystkie cztery z nich. Powinno to doprowadzić je do równowagi, jeśli ma zapewnić stabilność wynikającą z symetrii i harmonii w życiu.

Życzę wszytkiego dobrego,na ścieżce  waszego wspaniałego życia.
*Wasze Lśnienie Duszy  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pełnia Księżyca w Raku styczeń 2023 r.-energia

W końcu nadszedł rok 2023, a wraz z nim pierwsza pełnia Księżyca w tym roku. Pierwsza pełnia Księżyca w tym  roku przypada na wodnisty, intu...