poniedziałek, 16 marca 2020

Jak wykorzystać moc Chi -ĆWICZENIA

Jak wykorzystać moc Chi


Co to jest Chi?

Chi  to siła życiowa przepływająca przez wszystkie żywe stworzenia. 
Ma wiele nazw, takich jak: ki , w Japonii; prana w Indiach; Wielki Duch, w rodzimej kultury amerykańskiej; na Zachodzie nazywany jest nawet energią elektromagnetyczną lub bioenergią .
 Wszystkie formy chińskiej medycyny, od akupunktury po zioła, opierają się na tej tajemniczej energii.
Chi lub qi, chińskie słowo „oddech” lub „powietrze” przepływa ścieżkami zwanymi meridianami. ciele ludzkim jest dwanaście głównych  . Każdy z nich jest powiązany z określonym układem narządów, takim jak płuca, serce, nerki itp.
U zdrowej osoby chi płynie równomiernie, dzięki czemu ciało jest żywe i silne. Jeśli chi jest słabe lub „zablokowane”, możesz czuć się zmęczony, obolały, a nawet emocjonalnie zaniepokojony. Zablokowane chi oznacza chorobę lub ból.
Zapewnienie płynnego przepływu mentalnego i duchowego chi również zwiększa kreatywność, stabilizuje nastrój i umożliwia ludziom wejście w wyższy stan świadomości

Praca z Twoim Chi i jego krążenie

Istnieje wiele technik pracy z chi,najbardziej znanymi są akupunktura, tai chi, joga, medytacja i Qigong .

Akupunktura

Akupunktura ma tysiące lat i pochodzi z Chin. Akupunktury używają igieł i kilkuset punktów akupunktury do przełamywania zatorów i tworzenia przepływu. Precyzyjne punkty akupunktury można wykorzystać do przekierowania przepływu chi w dwunastu pkt. ciała.

Tai Chi / Qigong

Tai chi wywodzi się z qigong, który jest systemem ćwiczeń związanych z oddychaniem, postawą i medytacją. Tai chi jest formą medytacji i często nazywa się ją „medytacją w ruchu”. Tai chi pomaga w płynnym krążeniu twojego chi i pomaga zapobiegać blokadom w przepływie energii.

Joga

Istnieje wiele różnych rodzajów jogi, z których wszystkie korzystnie wpływają na przepływ chi. Joga jest związana z koncepcją chi, ponieważ niektóre długotrwałe pozy mogą powodować gromadzenie się i blokowanie energii chi. Blokada zostaje następnie zwolniona po zwolnieniu pozycji. Joga, podobnie jak ćwiczenia wykorzystujące energię chi, pomaga w relaksacji, elastyczności oraz jakości snu i życia.

Medytacja

Medytacja to przydatna umiejętność, która pomaga zjednoczyć ciało i umysł. Medytacja poprawia skupienie i pomaga się zrelaksować, umożliwiając skoncentrowanie się na usuwaniu wszelkich zatorów w przepływie chi.
Inne praktyki, takie jak qigong, obejmują zamiatanie rąk przez aurę energetyczną wokół ciebie, co z kolei pobudza chi w pkt. twojego ciała, gdzie przechodzą twoje ręce.

"Chi to klej między naszym ciałem, umysłem i duchem, łącznik między naszym postrzeganiem świata wewnętrznego i zewnętrznego.”
- Taoistyczne sekrety miłości Mantak Chia

Korzyści z ćwiczeń Chi

 • Zwiększona energia i witalność
 • Lepsza jakość życia w starszym wieku
 • Głębszy, bardziej spokojny sen
 • Spokojny umysł i pozytywne nastawienie; Lepszy nastrój
 • Zwiększona elastyczność i zwinność
 • Równowaga w oddychaniu,stabilizuje tętno i ciśnienie krwi
 • Zmniejszone ryzyko stanu zapalnego
 • Wyższy poziom energii
 • Głębokie poczucie duchowości

Jak korzystać z energii Chi ?

Istnieje wiele ćwiczeń, które mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy, równowagi i kontroli mięśni.

Kula (piłka )energii

Oto proste ćwiczenie 
 1. Uderz dłońmi lub energicznie potrzyj je, aby obudzić energię.
 2. Przyłóż ręce do zrelaksowanej pozycji modlitewnej przed twarzą, ale nie pozwól im się dotykać.
 3. Skoncentruj całą swoją energię na środku dłoni i zacznij odczuwać siłę magnetyczną.
 4. Spróbuj wyobrazić sobie małą kulkę chi lub energii świetlnej formującą się między dłońmi.
Kiedy twoje dłonie zbliżają się do siebie, powinieneś zauważyć subtelne uczucie oporu, podobnie jak dwa magnesy próbujące się od siebie odepchnąć.
Lekko rozdziel dłonie, a następnie zamknij je ponownie. 
Zrób to powoli. 
Ćwicz to często, abyś zapoznał się z tym, jak czuje się energia. 
Później zauważysz to w swoim ciele.

Manipulowanie kulą energii

Teraz, gdy już stworzyłeś piłkę, nauka zmieniania jej rozmiaru i poruszania się daje ci jeszcze większą zdolność do wizualizacji i pracy z energią.
 1. Utwórz kulę energii, patrz  powyżej.
 2. Ćwicz rzucanie piłką z jednej ręki i łapanie jej w drugiej.
 3. Spróbuj obrócić piłkę, poruszając rękami okrężnymi ruchami, zachowując jednakową odległość między nimi.

Ćwiczenie oddechowe Chi

 1. Znajdź wygodną pozycję siedzącą, stojącą lub leżącą.
 2. Wdychaj przez nos i wydychaj przez usta, upewniając się, że wydech wydłuża się tak długo, jak to możliwe.
 3. Poczekaj, aż twoje ciało ponownie automatycznie zacznie wdychać i wpuść powietrze przez nos.
 4. Kiedy tak się stanie, otwórz usta i wypuść powietrze.
 5. Powtarzaj to ćwiczenie tak długo, jak to konieczne. Może być przydatny do ożywienia poziomu energii, a także do złapania oddechu, gdy jesteś zmęczony.


Jak wykorzystać energię Chi?

Czasami nasze chi staje w stagnacji lub  jest blokowane z powodu zaniedbania, silnych emocji lub traumy. Kiedy tak się dzieje, życie staje się trudne, a nawet ponure. Mogą wystąpić dolegliwości fizyczne i utrata energii.
Dobrą wiadomością jest to, że rozwój zdrowego przepływu chi jest niezwykle łatwy i istnieją setki sposobów na jego kultywację.

Orbita mikrokosmiczna


To proste ćwiczenie nazywa się mikrokosmiczną orbitą . 
Chodzi o to, że twoje chi płynie w pętli wzdłuż dwóch głównych kanałów: kanału zarządzającego (w górę i w dół pleców) i kanału poczęcia (w górę iw dół z przodu).
Może to nie wydawać się dużo, ale to świetny sposób na poruszenie chi.
 1. Wdychaj powietrze przez brzuch i unieś ręce na boki i do góry nad głową, dłońmi do góry. Rodzi to chi przez zarządzającego południka, który rozpoczyna się po kości ogonowej, biegnie w górę plecach wzdłuż kręgosłupa, idzie na czubku głowy, a kończy się w pobliżu swojej górnej wardze.
Gdy wydychasz powietrze, zsuń dłonie z przodu ciała dłońmi w dół. To przenosi energię przez kanał poczęcia, który biegnie od dolnej wargi do bardzo dolnej części tułowia między nogami.
Ćwicz to kilka razy, a następnie zmień kierunek. Użyj wizualizacji, aby naprawdę „zobaczyć” energię krążącą w obwodzie i eksperymentować z tempem twoich ruchów. Zaleca się ćwiczenie głębokiego oddychania brzusznego.Używanie i kierowanie Chi
Teraz, gdy nauczyłeś się czuć i pielęgnować swoje chi, czas zastanowić się, co z tym zrobić.
Gdzie pójdzie umysł, chi podąży za nim. 
Ćwicząc codziennie proste ćwiczenia chi, zyskasz pewność siebie, że potrafisz manipulować energią za pomocą swoich myśli.
Po zbudowaniu i połączeniu się z tą wewnętrzną siłą będziesz w stanie skierować ją na określone cele. Użyj tej mocy, aby osiągnąć cele, uzdrowić siebie i innych lub skierować ją na jakąkolwiek aktywność fizyczną, którą obecnie wykonujesz.
Cele duchowe:  prostu zbuduj przepływ chi w swoim ciele, a następnie głęboko medytuj nad swoimi pragnieniami. Praktyka wizualizacji w połączeniu z silnym chi przyniesie potężne rezultaty.
Uzdrawianie: zapoznaj się z tym, jak się czuje energia. Poćwicz przenoszenie go wokół ciała za pomocą umysłu. Z czasem będziesz w stanie skierować swoje chi na przedmioty i ludzi przez swoje ręce.
Ćwiczenia Chi są niezwykle proste i nie wymagają dużo czasu na wykonanie. Jedynym prawdziwym wyzwaniem jest znalezienie dyscypliny do codziennego ćwiczenia. Zacznij powoli i pamiętaj, że nie ma zmarnowanego wysiłku, jeśli chodzi o budowanie chi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...