niedziela, 20 grudnia 2020

Energia Przesilenia zimowego- Grudzień 2020

Energia przesilenia zimowego- Grudzień 2020

Uwielbiam grudzień nie tylko z powodu wyczekiwania i ekscytacji świąt, ale także ze względu na energię wszechświata o tej porze roku. 

Przesilenie zimowe to czas spokojnej energii, w którym masz okazję zajrzeć w głąb siebie i skupić się na tym, czego chcesz i potrzebujesz. Nadszedł czas, aby wyznaczyć cele i zamiary na nadchodzący rok, zbadać i odpuścić przeszłość oraz dokonać zmian w sobie.  Przesilenie jest zasadniczo związane z osobistym przebudzeniem. W tym roku w Erze Wodnika nastąpi wiele zmian ,co najważniejsze  narodzi się piękna istota, która za 21 lat stanie się kimś wyjątkowym dla całej ludzkości. Już nie mogę się tego doczekać  !!!!

21 grudnia nasze Słońce „stanie w miejscu” zmieniając pory roku.Przesilenie to także najkrótszy dzień w roku na półkuli północnej, gdzie jesteśmy zachęcani do wkroczenia w ciemną noc duszy i najdłuższy dzień w roku na półkuli południowej, gdzie jesteśmy zachęcani do świętowania światła.  Bez względu na to, w której części świata żyjesz, przesilenie to bardzo wrażliwy dzień, w którym możemy poczuć się bardziej dostrojonym do otaczających nas energii.

Uważa się również, że w czasie Przesilenia zasłona między tym światem a wyższymi wymiarami jest również najcieńsza i możemy z większą łatwością korzystać z energii galaktycznych i anielskich królestw.

Grudniowe przesilenie oznacza również ruch Słońca w ziemski znak Koziorożca.

W tym roku, 21 grudnia, kiedy Słońce przechodzi w dziesiąty znak zodiaku Koziorożca , doświadczamy „stojącego słońca”, krytycznego punktu w cyklu Słońca w kosmosie.

W tym momencie wkraczamy w nowy kierunek energii i zaczynamy przechodzić do fazy zakończenia. W tym momencie zaczynamy kończyć rok. W tym momencie zaczynamy zastanawiać się nad lekcjami, które przyniósł nam cykl roku. W tym momencie zaczynamy się zmieniać.

Nawet jeśli możemy doświadczyć innego wyrazu tej energii, w zależności od tego, na którym końcu ziemi żyjemy, przesłanie jest takie samo. Grudniowe przesilenie ma na celu uhonorowanie zarówno światła, jak i ciemności, celebrowanie życiodajnego słońca i celebrowanie pełnego wyrażenia tego, kim naprawdę jesteśmy. Jednak sposób, w jaki to świętujemy, będzie różny w zależności od znaków i wskazówek, które przynosi nam Matka Natura.

Co to jest przesilenie? 

Najwcześniejsi ludzie na Ziemi wiedzieli, że droga słońca po niebie, długość światła dziennego oraz położenie wschodu i zachodu słońca zmieniały się regularnie przez cały rok. Zbudowali pomniki, takie jak Stonehenge w Anglii - lub na przykład w Machu Picchu w Peru - aby śledzić roczny postęp słońca. Ale dzisiaj postrzegamy przesilenie inaczej. Możemy to sobie wyobrazić z perspektywy kosmosu. Dziś wiemy, że przesilenie jest wydarzeniem astronomicznym, spowodowanym nachyleniem Ziemi na jej osi i jej ruchem na orbicie wokół Słońca.

Na półkuli północnej grudniowe przesilenie to czas, aby wejść w głąb  siebie i zastanowić się. Nadszedł czas, aby uhonorować ciemność i byś świadomemu, że światło wzejdzie ponownie. Nadszedł czas, aby pozwolić Słońcu, samej istocie tego, kim jesteśmy, spać, odpoczywać, ładować się odnawiać. Chodzi o uhonorowanie tego, że aby światło świeciło najjaśniej, musimy zapuścić się w ciemność i pogodzić się z tym, co tam znajdziemy. Na półkuli północnej grudniowe przesilenie jest bardzo ciemną nocą duszy i przeżywamy najdłuższą noc w roku. Energia zimy polega na wejściu  do własnego  środka. To owocna ciemność i cisza, z których w końcu może wyłonić się tęsknota naszej duszy i nowe inspiracje. Gdy świadomie łączymy naszą świadomość z cyklami natury, nasze zrozumienie własnych cykli rozwoju osobistego zaczyna się pogłębiać. Kiedy pojawiają się negatywne emocje i je odczuwamy, są one niewygodne, przytłaczające lub co gorzej, czujemy je źle. Kiedy boimy się własnej ciemności, odcinamy się od podstawowego źródła naszej własnej mocy. Kluczem nie jest pozwolenie, aby ciemność przytłoczyła nasze życie i nasze myśli, ale zrozumienie, że ciemność może być jednym z największych katalizatorów osobistego rozwoju i transformacji. Może nawet nasza drogą do oświecenia. Pozwalając sobie na odczuwanie naszych emocji i doświadczanie własnej ciemności, sama ciemność może stać się duchową kolebką, w której rodzi się nasze wewnętrzne światło i nowe życie. Pozwól swoim uczuciom cię prowadzić, ponieważ twoje uczucia są twoją prawdą. Przesilenie zimowe to wielka cisza, zanim siła Słońca wzrośnie, a dni wydłużą się. Może to być czas na odpoczynek i refleksję. Dzisiaj pozwól sobie odpocząć w ciszy w ciemności, wiedząc, że zmieni się pora roku, a powrót jaśniejszych dni jest przed nami, pamiętaj, że zawsze jesteś połączony ze Źródłem, a twoje wewnętrzne światło nigdy nie gaśnie. Nie wywieraj na siebie presji, aby wprowadzać zmiany już teraz pozwól, aby energie nowego życia i inspiracji budowały się w tobie powoli, a wiosną będziesz tryskać nową energią i pomysłami. Taka jest natura cykle i rytmy rozwoju osobistego i zmian, ponieważ konsekwentnie pielęgnujesz siebie współczuciem, pozwalając na odpoczynek i refleksję, a w 2021 roku wielka radość będzie Twoim żniwem. Możesz poświęcić trochę czasu na uhonorowanie i uznanie zakończeń i nowych początków swojego życia podczas ceremonii lub osobistego rytuału, który zarówno honoruje twoją przeszłość, jak i oczyszcza przestrzeń, aby zrobić miejsce na to, czego pragniesz na nadchodzący rok. 

Na półkuli południowej grudniowe przesilenie to najdłuższy dzień w roku i jest to czas, aby pozwolić sobie zabłysnąć. Nadszedł czas, aby wyrazić swój pełny potencjał i pozwolić, aby twoje wewnętrzne światło rozświetliło świat wokół ciebie. To czas na świętowanie i radość. Nadszedł czas, aby w pełni wykorzystać moc Słońca, aby spełnić swoje marzenia i podążać za swoimi życzeniami. Nadszedł czas, aby się rozjaśnić i zobaczyć, jak świat się rozjaśnia. Dla wszystkich stworzeń na Ziemi nic nie jest tak fundamentalne jak długość światła dziennego. W końcu słońce jest ostatecznym źródłem wszelkiego światła i ciepła na Ziemi.

Chociaż te dwa wyrażenia mogą się różnić, wszystkie pomagają osiągnąć ten sam cel. Bez względu na to, gdzie mieszkasz na kuli ziemskiej - bez względu na to, o której godzinie nastąpi przesilenie - to Twój sygnał do świętowania.

Grudniowe przesilenie ma na celu uhonorowanie tego, że chociaż możemy doświadczyć najdłuższego dnia, ciemność znów nadejdzie i chociaż możemy doświadczyć najdłuższej nocy, światło znów powróci. Wyrównuje się przy tym nasza  energia .Chociaż widzimy dwoistość, wszystko jest jednym i tym samym. Nie możemy dostrzec światła, jeśli nie widzieliśmy ciemności, nie możemy zrozumieć lata, jeśli nie widzieliśmy zimy. Obie te koncepcje potrzebują się wzajemnie, aby były prawdziwe.

Tak naprawdę jest tylko jeden stan, cała reszta to iluzja. Jesteśmy jednością. Światło i ciemność to jedno. Jesteśmy jednocześnie wszystkim i niczym. Żyjemy w świecie, w którym w jednej chwili możemy być szczęśliwi, a w następnej smutni. Twoje życie może się zmienić w jednej chwili. W jednej chwili możesz stanąć w obliczu śmierci i bólu lub narodzin i przyjemności. Żyjemy w świecie, w którym istnieją wszystkie te odcienie. Wzloty, dołki, walki i zwycięstwa.

I chociaż mogą wydawać się oddzielnymi stanami istnienia, są częścią czegoś większego. Są częścią całości. Przychodzimy bowiem do tego ludzkiego stanu, aby doświadczyć wszystkich odcieni, wszystkich kolorów i wszelkich przejawów naszej emocjonalnej tęczy. Wchodzimy w to ludzkie życie, aby cierpieć, rozwijać się, znajdować radość i ból. Przychodzimy, aby tego wszystkiego doświadczyć, ponieważ wiemy, że to czyni nas całością. Szanuj cykle. I wiedz, że nie chodzi o to, jak często zapuszczasz się w ciemność lub w światło, ale o to, jak pozwalasz tym stanom cię poruszać, zmieniać, łagodzić i budzić do pełni, do miłości, która mieszka wewnątrz i dookoła.

Wiadomość dla Ciebie

W tym Przesileniu znajdź swoją całość i wiedz, że światło i ciemność są jednym i tym samym. Nie żałuj chwil spędzonych w ciemności i nie trzymaj się zbyt mocno światła. Nie ma ciemności ani światła oddzielnie, po prostu tak jest.  To tylko całość. Nie walcz z ciemnością. Nie walcz ze światłem. Po prostu pogódź się z oboma tymi stanami i zobacz je jako część czegoś większego i bardziej nieskończonego. Postrzegaj je jako proste zjawisko , których nasz umysł używa do nadawania sensu światu. Są niczym więcej. Po prostu bądź taki, jakim jesteś i akceptuj wszystko, co stanie Ci na drodze. Użyj je, aby stać się całością. Użyj je, aby pokochać. Użyj je, aby wznieść się do wyższych stanów swojej pełni. Jesteś wyjątkowy .I wszyscy jesteśmy w tym razem. Jeden nie może powstać, jeśli to oznacza, że ​​drugi upadnie. Wszyscy musimy wziąć się za ręce i pracować jako jedno. Musimy patrzeć poza dwoistość oczu i widzieć sercem. Tylko miłość jest prawdziwa.

ŻYCZĘ obfitości błogosławieństwa w nadchodzącym roku! 

Przydatny artykuł: Duchowe i kosmiczne znaczenie 21-go grudnia
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...