niedziela, 24 października 2021

Duchowe znaczenie Halloween

 

Duchowe znaczenie Halloween


Halloween, którego korzenie wywodzi się z pogańskiego święta Samhain, przypada 31 października, kiedy zasłona między światem żywych a światem umarłych jest uważana za najcieńszą.

Samhain to celebracja cyklu śmierci i odrodzenia. Na półkuli północnej liście obumierają, a przyroda przygotowuje się na ciszę zimy. Tak samo na półkuli południowej uśpione pąki przygotowują się do odrodzenia i otwarcia się na początek lata.

Śmierć i odrodzenie to ważny cykl, który jest stale obserwowany w naturze, a także jest to coś, co znajduje odzwierciedlenie w nas.

Zawsze przechodzimy przez nasz własny proces zrzucania, uwalniania i odradzania się podczas podróży życia.

To czas uhonorowania „śmierci”, której wszyscy doświadczyliśmy przez cały rok. Jest to czas, aby pogodzić się ze wszystkimi rzeczami, których potrzebowaliśmy, aby odpuścić i świętować cykl nowego.

W czasach pogańskich Samhain obchodzono od 31 października do 1 listopada, ponieważ wierzono, że 1/11 aktywność duchowa była najwyższa.

Było to spowodowane powstaniem Plejad, które osiągnęły najwyższy punkt na niebie o tej porze roku na półkuli północnej.

Mówi się, że Plejady reprezentują cykle śmierci i odrodzenia, co zbiegło się również z cyklem i rytmami Matki Natury.


Mówi się również, że zasłona między żywymi a umarłymi jest najcieńsza ze względu na położenie Słońca w głębokim i intuicyjnym znaku Skorpiona.

Energia Skorpiona polega na transformacji i honorowaniu cykli śmierci i odrodzenia, ale także rządzi zjawiskami paranormalnymi i naszym połączeniem z innymi wymiarami i portalami.

Innym powodem, dla którego aktywność duchowa jest tak wysoka tej nocy, jest kod numeryczny /wibracja daty 111, którą otrzymujemy, gdy kalendarz wskoczy   na 1 listopada.

111 to anielski numer ochrony, boskiej interwencji i anielskiego wsparcia. Wskazuje również, że nasze anioły  i bliscy są w pobliżu i wysyłają nam wiadomość.

Możemy również spojrzeć na kod numeryczny 111 jako trzy filary, reprezentujące ten świat, następny świat i stan pomiędzy.

Kiedy odblokujemy ten kod liczbowy, być może my również będziemy w stanie z większą łatwością podróżować między tymi trzema stanami istnienia.

Mimo że portal jest otwarty o tej porze roku, to, co teraz świętujemy jako Halloween, jest tak naprawdę świętem Matki Natury i nieustannie ewoluujących energii, które żyją wokół nas i przez nas.

Jak wiecie, energii nie można  zniszczyć, po prostu przechodzi z jednej formy w drugą i właśnie do tego jesteśmy wezwani w tym świętym czasie.

W czasach pogańskich w Samhain odprawiano ważne rytuały, aby uczcić śmierć, bogów, duchy i zrozumieć łączność wszystkich istot i stworzeń we wszechświecie.

Duchowe znaczenie Halloween
Halloween nie jest nocą, której należy się obawiać. Jest to czas, aby poświęcić trochę więcej uwagi faktowi, że jesteśmy istotami duchowymi, które nigdy nie umierają. Zamiast tego żyjemy w różnych formach i na różne sposoby. Nieustannie odtwarzamy się poprzez cykle życia.

Bez względu na to, jakiej „śmierci” doświadczyłeś w tym roku, czy to śmierć pomysłów, bliskich, postaw, związków, marzeń itd., Halloween to idealny czas na uhonorowanie zmiany i uhonorowanie nowej energii, która będzie teraz witana w twoim życiu.

Halloween to także świetny czas na świętowanie i wspominanie bliskich, którzy przeszli na drugą stronę.

31 października – 1 listopada to także potężny czas na wzmocnienie swojej intuicji i połączenia z Boskim, wiecznym płomieniem wewnątrz.

Jest to okazja, aby  wejść w ceremonię lekkiego dotyku, aby puścić to, czego nie potrzebujemy i ponownie rozpalić nasz ogień, aby płonął jasno. 

Poprzez proces bioenergetyki,  i oddechu wspaniale jest wejść w ceremonialną przestrzeń, w której będziemy mogli symbolicznie zrzucić nasze niechciane części i spalić je w ogniu naszej osobistej mocy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...