piątek, 22 października 2021

Jak używać żywiołów do wykonania energetycznego oczyszczenia?

 

Ponieważ jesteśmy stworzeni z tej samej materii co Matka Ziemia, używanie czterech fizycznych elementów jest sposobem na ponowne połączenie się z naszymi korzeniami. Używanie wszystkich 4 żywiołów do energetycznego oczyszczenia jest bardzo pomocne.  Nie trzeba zaraz  lecieć do  lasu, aby wykorzystać moc żywiołów. Dla wielu z nas , kto mieszka w mieście,   połączenie z naszą ziemią jest nieraz troszkę skomplikowane  .

Czystość ciała energetycznego powinno być codziennym rytuałem. Nasza interakcja z innymi ludźmi, z pewnymi lokalizacjami i obiektami zawierającymi pola energetyczne, oznacza, że ​​czystość i równowaga naszych ciał energetycznych są stale zagrożone, dlatego regularna praktyka oczyszczania jest potrzebna dla optymalnej fizyki duchowej, psychicznej i zdrowotnej.

Istoty eteryczne podczas używania żywiołów

Każdy element ma swoje byty eteryczne  , które są z nim związane. Podczas pracy z konkretnym żywiołem  zwracanie się do nich pomaga jeszcze bardziej w oczyszczeniu. Pamiętaj, aby podziękować  na koniec każdej wykonywanej z nimi pracy.

Należy pamiętać, że metody użycia elementów do oczyszczenia, które zobaczymy w następnej kolejności, mogą być również wykorzystywane do 0czyszczenia przedmiotów, mogą być również używane do wszelkich rzeczy, które mogą wymagać czyszczenia. Ponadto niektóre przedmioty, które możesz zdobyć, nowe lub stare, mogą zostać oczyszczone z wszelkiej energii, która może pochodzić od innej osoby, która nimi manipulowała, wytwarzała lub posiadała. Jest to szczególnie istotne w przypadku wszystkiego, co znajduje się w pobliżu, na przykład odzieży i biżuterii.

Jak używać żywiołów do wykonania energetycznego oczyszczenia?

Żywioły: ziemia, woda, ogień, powietrze

Wykorzystanie żywiołów do wykonania energetycznego oczyszczenia

Ziemia: czakra  korzenia

 • Stań nieruchomo boso na podłodze. 
 • Wyobraź sobie, że korzenie wyłaniają się z podeszwy Twoich stóp i wnikają głęboko w ziemię.
 • Poproś ziemię, aby wzięła negatywne energie twojej istoty i sprowadziła je w głąb ziemi. 
 • Wizualizuj, jak te negatywne energie wychodzą na ziemię.

Jeśli możesz wyjść na zewnątrz przytul drzewo lub usiądź przy drzewie i pozwól, aby drzewo było twoim kanałem do przenoszenia negatywnych energii twojej istoty na ziemię.

Woda: czakra sakralna

 • Zanurz się w wodzie, najlepiej w wodzie płynącej, ponieważ przepływ usuwa niechciane energie z twojego pola energetycznego.
 • Pływaj w strumieniu lub oceanie, morzu .
 • Kiedy bierzesz prysznic, poczuj, jak woda oczyszcza twoje pole energetyczne.
 • Stań w deszczu (najlepiej boso na ziemi).

Ogień: splot słoneczny

 • Pozwól swojemu ciału wystawić na odpowiednią ilość światła słonecznego.
 • Rozpal ogień i pozwól ciepłu promieniować do twojego ciała.
 • Użyj światła i płomienia świecy (z odpowiedniej odległości), aby przeprowadzić medytację. 
 • Pozwólcie sobie „wejść” w płomień i oczyścić się, tak jak robili to alchemicy od pokoleń.

Uwaga:  wszystkie elementy muszą być używane z rozważnością , ale zawsze uważaj na ogień i nigdy nie zostawiaj ognia bez nadzoru.

Powietrze: Czakra Serca

 • W dzień, kiedy jest przewiewny, pozwól temu żywiołowi  wyrzucić negatywne energie z twojego pola energetycznego.
 • Techniki skoncentrowanego oddychania pozwalają w pełni skupić się na sobie i żywiole powietrza.
 • Pracuj z piórami, aby użyć elementu powietrza i użyj  pióra, aby przesunąć powietrze nad tobą lub obiektem.
Jak używać żywiołów do wykonania energetycznego oczyszczenia?
Mantra podczas używania żywiołów 

Każdy z czterech elementów ma również sylabę mantry , która rezonuje. Użycie tego dźwięku tworzy silny rezonans z żywiołem  i pomoże nam w czyszczeniu. Miej świadomość, że wiele osób błędnie interpretuje te dźwięki w odniesieniu do czterech dolnych czakr systemu siedmiu czakr ciała . Nie jest to jednak do końca poprawne. Dźwięki te rezonują w każdym z elementów związanych z każdą z czterech dolnych czakr.

 • Dźwięk Ziemi to LAM, który jest ogólnie związany z czakrą podstawy.
 • Dźwięk Wody to VAM, który jest ogólnie związany z czakrą sakralną.
 • Dźwiękiem Ognia jest RAM, która jest ogólnie związana z czakrą splotu słonecznego.
 • Dźwięk Powietrza to YAM, który jest ogólnie związany z czakrą serca.

Dźwięki te mogą być używane samodzielnie do pracy z konkretnym żywiołem  lub mogą być używane z metodami wymienionymi powyżej. Powtarzając wielokrotnie mantrę , nie śpiesz się z dźwiękiem. Posłuchaj i poczuj, jak przenika każdą komórkę Twojego ciała. Kiedy jest używany z przedmiotami, kieruje mantrę w stronę przedmiotu i pozwala dźwiękowi i twojemu oddechowi  oczyścić przedmiot.

Uwaga : Spośród pozostałych czakr, czakra gardła jest powiązana z żywiołem eteru/ducha, czakra szyszynki/trzeciego oka ze światłem i ciemnością, a czakra korony z czasem i przestrzenią.

OKADZANIE 

Jak używać żywiołów do wykonania energetycznego oczyszczenia?
Jedną z najskuteczniejszych metod jest okadzanie , starożytna praktyka palenia ziół i żywic roślinnych w celach leczniczych lub duchowych. To potężne oczyszczanie energii. Sama ceremonia powinna  obejmować użycia wszystkich czterech elementów: 

 • materiału roślinnego (element ziemi)  
 • muszli słuchotek (element wody), 
 • płomień  (element ognia) 
 • tworzenia dymu (powietrze).

Pamiętaj, aby po paleniu zrzucić popiół na ziemię.

Chodzi o intencję.

Jesteśmy z natury dostrojeni do naturalnych elementów. Kiedy skupiamy naszą intencję na używaniu żywiołów i ich symbolice, możemy wykorzystać ich energię i zwiększyć efekt naszego energetycznego oczyszczenia i medytacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowy Księżyc w Baranie -energia

LśnienieDuszyॐ GleamingSouls Nowy Księżyc w Baranie  jest jednym z najlepszych do manifestowania, ustalania zamiarów i sadzenia nasion K...