piątek, 10 grudnia 2021

Pełnia Księżyca w Bliźniętach -energia grudzień 2021

 

Tak jak Ziemia krąży wokół Słońca, tak samo Księżyc krąży wokół Ziemi.  Podczas gdy nasz znak Słońca mówi nam, z jakiej „pory roku” pochodzimy, nasz znak Księżyca i jego związek ze Słońcem mówi nam, z jakiej „pory miesiąca” pochodzimy. Fazy ​​Księżyca pulsują wraz z przypływami, jak wdech i wydech, jak otwieranie i zamykanie kwiatu. Podczas gdy Słońce rządzi dniem, reprezentując naszą zewnętrzną ekspresję i widzialne życie publiczne, Księżyc rządzi nocą, reprezentując nasze wewnętrzne życie prywatne, w którym wchłaniamy i odzwierciedlamy nasze odziedziczone okoliczności i otoczenie: nasze nawyki, instynkty, emocje, wzorce, nasze ciała, nasze pochodzenie.

Ostatnia pełnia księżyca w 2021 r. przypada 19 grudnia w znaku  Bliźniąt, które akurat znajdują się dokładnie naprzeciwko Centrum Galaktyki.

Centrum Galaktyczne  jest uważane za serce naszego Wszechświata i domem dla niektórych z najsilniejszych, magicznych i tajemniczych energii w naszych kosmicznych niebie.

Gdy Księżyc w pełni znajduje się dokładnie naprzeciwko tego świętego punktu na niebie, energie  będą potężne i mogą nawet być odczuwalne , jakby były nie z tego świata.

Pod wpływem tej energii księżycowej możemy również łatwiej połączyć się z "Gwiezdnym Nasieniem" i istotami galaktycznymi.

Jesteśmy Wszechświatem wyrażającym się w ludzkiej postaci i medytującym nad tą ideą; wczucie się w tę przestrzeń myślową pod pełnię księżyca Bliźniąt może   odblokować nowy i wyższy stan świadomości.

Trafnie nazwany Zimnym Księżycem lub Księżycem Długiej Nocy, ostatnia pełnia w roku pojawia się w najciemniejszej i najzimniejszej porze roku na półkuli północnej. Na szczęście ten zimny księżyc w pełni rozświetla nasze niebo na kilka dni przed przesileniem zimowym, czyli najkrótszym dniem w roku, przypominając nam, że wiosna nie daleko! Od tego momentu dni zaczną się wydłużać, sygnalizując nam przygotowanie się na narodziny nowego sezonu. Nadszedł czas, aby ocenić wszystko, czego nauczyliśmy się w tym roku, przemyśleć to i zintegrować z nowymi planami i celami na nadchodzący rok. Ta pełnia księżyca uruchamia dokładnie tę energię.

W szczególności ta pełnia księżyca prosi nas o znalezienie równowagi między logiką a intuicją, osobistą prawdą i zbiorową prawdą oraz uczeniem się i poznaniem. 

Ze Słońcem w znaku Strzelca, jedna część nas skupia się na gromadzeniu wiedzy, odkrywaniu wspanialszego świata i przesuwaniu granic osobistej wolności. Gdy księżyc przeciwstawia się słońcu w znaku Bliźniąt, druga część nas jest bardziej skupiona na wszystkich rzeczach emocjonalnych – chęć  komunikacji , dzielenia się nią  jej  zrozumienie , zwłaszcza intelektualnie.

Ta pełnia księżyca w Bliźniętach prosi nas o znalezienie równowagi między logiką a intuicją.

Ta pełnia księżyca polega na zrównoważeniu tych dwóch pragnień, popychając nas do znalezienia pocieszenia w odkrywaniu, w jaki sposób nasze osobiste emocje i uczucia pasują do zbiorowości jako całości. Ponadto, na bardziej praktycznym poziomie, ta pełnia księżyca skłania nas do priorytetowego traktowania drobnych, praktycznych, czasem nudnych aspektów naszego życia, aby stworzyć odpowiednią przestrzeń, aby przeżyć więcej zabawnych i odkrywczych przygód, które nas spełniają. 

Ponieważ w grudniu 2021 r. Pełnia księżyca następuje po zaćmieniu Słońca w Strzelcu , może się okazać, że pojawia się więcej iluminacji. Cokolwiek zostało dla nas poruszone podczas Zaćmienia, może teraz ukazać się w pełnym świetle, pozwalając nam widzieć wszystko bardziej wyraźnie.

Co więcej, energia ta zostanie wzmocniona przez ekspansywną naturę Jowisza, który rozszerzy się na wszystko, w co włożysz swoją energię . Mówiąc dokładniej, może to potencjalnie przynieść wiadomości związane z intencjami, które wniosłeś  w czerwcu, podczas nowiu w Bliźniąt . Jowisz, planeta ekspansji i obfitości, jest bardzo aktywny podczas pełni księżyca. Jowisz powiększa wszystko, czego dotknie.

Wraz z poszerzaniem się naszej perspektywy jesteśmy w stanie otworzyć się na więcej możliwości, więcej rozwiązań i lepsze sposoby patrzenia na rzeczy.

Użyj tej pięknej energii pełni księżyca, aby rozciągnąć wymiary swojego umysłu i zobaczyć rzeczy z szerszej i jaśniejszej perspektywy.

Wiedz, że ta pełnia księżyca rzuca światło na rozwiązania, których szukasz, wystarczy, że zachowasz otwarty umysł i zaufasz temu, co się pojawi.

Bliźnięta są reprezentowane przez Bliźnięta, jeden bliźniak jest śmiertelny, drugi nieśmiertelny, co oznacza równowagę między aspektem  fizycznym a duchowym.

Jesteśmy zarówno ciałem, jak i duszą. 

Mamy życie ludzkie i życie duchowe. 

Jesteśmy zarówno ludźmi, jak i istotą. 

I to właśnie patrzenie na sprawy z obu tych punktów widzenia może nam pomóc w znalezieniu odpowiedzi, których szukamy.

Ponieważ jest to ostatnia pełnia księżyca w roku, jest to również dobry czas na odprawę i pozbycie się wszystkiego, czego nie chcesz już nosić ze sobą w nowym roku.

Podczas gdy Księżyc w pełni Bliźniąt niesie ze sobą mocne galaktyczne energie i słodycz Jowisza, na kosmicznym niebie pojawiają się inne wydarzenia, które mogą również wpłynąć na energie, których doświadczamy w tym czasie.

Niedługo po tej pełni księżyca, zawita Wenus, planeta miłości, związków i retrogradacji stacji finansowych. Dzień, w którym planeta staje w retrogradacji, jest wtedy, gdy znajduje się w jednym ze swoich najpotężniejszych punktów.

Retrogradacja Wenus może poruszyć sprawy związane z sercem i relacjami w naszym życiu. Te relacje dotyczą nie tylko innych, ale także naszych relacji z pieniędzmi i rzeczami, które cenimy.

Ponieważ Wenus stacjonuje w retrogradacji blisko Plutona, planety mocy, możemy znaleźć nowe poczucie mocy pączkujące w naszym centrum serca. Możemy nawet czuć się bardziej upoważnieni do podejmowania decyzji kierowanych sercem.

Alternatywnie, możemy również zauważyć, że ta dynamika Wenus-Pluton uwypukla to, gdzie nie jesteśmy w naszej mocy i gdzie musimy znaleźć większą równowagę w naszych relacjach z innymi. Ta energia może również ujawnić walkę o władzę w naszych związkach i tam, gdzie musimy uwolnić lub odzyskać kontrolę.

Wraz z energią Wenus i Plutona mamy również Saturna i Urana przygotowujące się do uformowania trzeciego i ostatniego kwadratu w tym roku.

Podczas gdy Saturn i Uran tańczą ten taniec przez cały rok, podczas pełni księżyca możemy odczuwać skumulowane efekty tej energii.

Może to objawiać się uczuciem przepychania między wolnością a granicami, ale także niepokojem.

Saturn chce, abyśmy przestrzegali zasad i podporządkowywali się, podczas gdy Uran chce, abyśmy myśleli nieszablonowo i robili rzeczy inaczej. Saturn reprezentuje przeszłość, podczas gdy Uran reprezentuje przyszłość.

Aby zrównoważyć te energie w naszym życiu, musimy uznać lekcje i mądrość naszej przeszłości, ale teraz wyczekujmy przyszłości i nowych możliwości, które mogą się pojawić.

Być może będziemy musieli również wykonać skok wiary i przyjąć nowe i innowacyjne podejście do niektórych starych i przestarzałych działań, które podejmowaliśmy.

Jak w pełni księżyca możesz pozbyć się przeszłych nawyków, myśli i postaw, które blokują ci poczucie wolności i wyrażania swojego najprawdziwszego ja?

Tak więc, podczas gdy grudniowa pełnia księżyca jest słodka i oferuje nam oświetlanie rzeczy, abyśmy mogli zobaczyć nową i jaśniejszą perspektywę, na naszym nocnym niebie występują inne kosmiczne aktywności, które mogą przynieść zwiększoną energię.

Gdy ta pełnia zapada w Bliźniętach, naszym przewodnikiem będzie patrzenie na rzeczy zarówno z perspektywy człowieka, jak i perspektywy ducha.

Cudowności 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pełnia Księżyca w Lwie 05.02.2023 r. -ENERGIA

  Pełnia Księżyca w Lwie  05.02.2023 r. -ENERGIA  5 luty przyniesie ekscytującą i chaotyczną pełnię w Lwie, która rozpali nasze pasje i prag...